Wirtualne Targi

Alicja Wejner Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Pilota zamienię, Książka | Alicja Wejner

    "Pilota zamienię" to historia o kobietach w średnim wieku i po przejściach, które nie chcą swojego czasu przeżywać samotnie. Choć różnie im się dotąd układało w związkach i różne mają doświadczenia, wciąż pragną miłości i wierzą, że w końcu przecież ona przyjdzie. Pola - dwukrotna rozwódka, wdowa i matka dwóch synów - opowiada o sobie, a przy okazji sytuacji, które jej się przytrafiają, dowiadujemy się też o podobnych przypadkach innych kobiet. Widzimy, jak różnie sobie radzi...

    Promocja
    okładka Lustro pełne zakamarków, Książka | Alicja Wejner

    „Lustro pełne zakamarków” to opowieść o tym, co najważniejsze – o miłości i przemijaniu. I o tym, że miłość babci trwa, nawet jeśli czas się skończył.

    Bo jesteśmy z kobiet, które były przed nami, dla kobiet, które będą po nas. Prababki dają siłę,wnuczki dają nadzieję.

    "Ta książka jest jak sąsiadka, przyjaciółka, ktoś bliski. Jak powrót do sensu" - Krystyna Janda

    Promocja
    okładka Azymut wspólna Europa Jastrzębowski, Książka | Alicja Wejner

    "Azymut wspólna Europa. Jastrzębowski" to publicystyczno-literacki portret Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego - wybitnego botanika, wynalazcy, meteorologa, leśnika, klimatologa, ojca ergonomii, krajoznawcy i pedagoga.
    Ten polski pozytywista był też wielkim wizjonerem. Podczas powstania listopadowego 1830 r. napisał pierwszą w historii "Konstytucję dla Europy". Dokument ten można i należy traktować jako polski wkład w rozwój myśli zjednoczeniowej w Europie.

    Promocja
    okładka Tutaj mieszkam / Jagoda, Książka | Alicja Wejner

    „Tutaj mieszkam” Alicji Wejner to książka o empatii, o geografii i ekologii oraz o uważności na drugiego człowieka, ale też na zwierzęta, rośliny i całą planetę. Z tej książki dziecko dowie się, że adres zamieszkania człowieka pozwala odnaleźć go zarówno w konkretnej miejscowości, jak i w regionie, w kraju, na kontynencie oraz we wszechświecie. Dowie się też, że każdy człowiek jest odrębną i bardzo złożoną, niczym planeta, całością. Że wrażliwość i wyobraźnia nie tylko ułat...

    Promocja
    okładka 8 etap, Książka | Alicja Wejner

    „8 etap" to opowieść o ostatnim chorowaniu i odchodzeniu. To wspomnienia kobiety z czasu, kiedy jej mąż zachorował i chorował coraz poważniej, a obecność choroby w domu stopniowo zmieniała funkcjonowanie rodziny. Walkę z nowotworem ostatecznie przegrali i mężczyzna zmarł. Kobieta jednak nie pogrążyła się w rozpaczy. Miała przekonanie, że każdy koniec jest też początkiem czegoś nowego. Chciała żyć i chciała być szczęśliwa.

    Promocja
    okładka Była sobie matka, Książka | Alicja Wejner

    Matki oraz ich dzieci, które są już dorosłymi ludźmi - wzajemne relacje najczęściej są niełatwe, a czasem bywają skrajnie trudne. O tych właśnie swoich doświadczeniach opowiadają Matki w najnowszej książce Alicji Wejner pt. "Była sobie matka". Każda z bohaterek opowiedzianych tu historii mieszka ze swoją rodziną w jednym z setek polskich miast i miasteczek. Jedne z tych kobiet są młodsze, drugie starsze, biedniejsze i bardziej zamożne, mniej lub bardziej wykształcone. Bardzo ...

    Promocja
    okładka Azymut wspólna Europa Jastrzębowski, Książka | Alicja Wejner

    Częścią tej książki jest pierwsza w historii „Konstytucja dla Europy”. Napisana blisko 200 lat temu przez Jastrzębowskiego, a przypomniana przed wyborami do parlamentu europejskiego oraz w 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. „Azymut wspólna Europa. Jastrzębowski” to publicystyczno–literacki portret Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego – wybitnego botanika, wynalazcy, meteorologa, leśnika, klimatologa, ojca ergonomii, krajoznawcy i pedagoga. Ten polski pozy...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.