Seria przygodowa osadzona w realiach starożytnego Egiptu.Przed nami ekscytujący finał serii – Sesha i jej przyjaciele poszukują kapłanki, która wypowiedziała tajemniczą przepowiednię. Grupa wyrusza do Awarisu, by powstrzymać wodza Hyksosów przed objęciem tronu i rozpętaniem wojny przeciwko Tebom. Kiedy podróżnicy przybywają do tętniącego życiem portowego miasta, z zaskoczeniem odkrywają, że wyroczni tam nie ma... Gdy młodzi skrybowie szukają odpowiedzi, Sesha musi rozwikłać s...
Starożytna egipska uzdrowicielka i skryba, Sesha, jest gotowa do kolejnej roli: szpiega. Zmuszona do ucieczki z Teb wraz z przyjaciółmi, podróżuje w górę Nilu i rusza na pustynię w poszukiwaniu ukrytej oazy, by uratować córkę faraona, księżniczkę Merat, oddaną wbrew jej woli wodzowi Hyksosów. Po drodze przez niekończące się wydmy musi stawiać czoła krokodylom i oślepiającym burzom piaskowym. W obozie Hyksosów Sesha i jej przyjaciele stopniowo zaczynają czuć się jak w domu. D...
Seria przygodowa osadzona w realiach starożytnego Egiptu. Po strasznym pożarze, w którym giną rodzice Seshy i Ky, dzieci królewskiego lekarza faraona próbują przetrwać, zaklinając węże i kradnąc jedzenie, nie wiedząc, w kim tak naprawdę mogą pokładać zaufanie. Gdy zostają odnalezione i sprowadzone do pałacu, faraon zleca Seshy znalezienie rzadkiego dokumentu medycznego, który wcześniej przepisywał jej ojciec. Poszukując cennego papirusu, Sesha zaprzyjaźnia się ze skrybą i z m...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.