Cudowna historia o przygodzie, jaką jest posiadanie rodzeństwa.
Pajączek Kędziorek będzie miał rodzeństwo! Cóż to za ekscytujące doświadczenie. Ciekawe, jak to jest z takim maluszkiem w domu? Czy już coś potrafi? Razem z przyjaciółmi pajączek Kędziorek rusza w drogę, by w rodzinach innych leśnych zwierząt znaleźć odpowiedzi na swoje pytania.
Nowe przygody sympatycznego Pajączka Kędziorka. Nasz mały bohater jedzie z rodzicami na wieś. Jest bardzo przejęty. Wkłada kalosze i w towarzystwie psa o imieniu Barry zaczyna zwiedzać gospodarstwo. Na podwórku i na łące spotyka wiele zwierząt, które wcześniej widział tylko na obrazkach, między innymi krowy, świnki, owce i konie. Rozmawia z nimi i poznaje ich zwyczaje. Swoimi odkryciami pragnie podzielić się z przyjaciółmi. Pięknie ilustrowana książka, która w zabawny sposób ...
Pajączek Kędziorek nie mógł się doczekać, aż nadejdzie ten dzień. Wreszcie nadszedł! To jego pierwsze urodziny. Mama upiekła dla wszystkich malutkie torciki, a on pomagał je dekorować. Na urodzinowe przyjęcie została zaproszona cała rodzina! Przybył także naprawdę wyjątkowy gość. To ciocia Tarantula z Afryki, która uwielbia podróżować. Przywiozła ze sobą niesamowite opowieści o dalekim lądzie i zamieszkujących go zwierzętach oraz niezwykły prezent. Urodziny zmieniły się w fan...
Gdy Pajączek Kędziorek zauważa, że ludzie się go boją, postanawia wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje. Szybko dochodzi do wniosku, że rozsądnej odpowiedzi na dręczące go pytanie mogą udzielić mu krewni. Rusza więc w drogę. Szybko jednak przekonuje się, że sprawa wcale nie jest taka prosta, jak mu się wydawało, gdyż każdy zapytany mówi co innego. Wujek Oskar jest zdania, że powodem ludzkiego strachu jest osiem pajęczych nóg. Ciotka twierdzi, że ludzie wcale nie boją się pająków,...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.