Amor Towles Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Amor Towles Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Amor Towles to merykański pisarz, autor bestsellerowych powieści. Największą popularność przyniosły mu „Dobre wychowanie” i „Dżentelmen w Moskwie”. Oba tytuły z miejsca trafiły na listę bestsellerów New York Timesa. Za „Dżentelmena w Moskwie” autor został uhonorowany Nagrodą Kirkusa.

Amor Towles – biografia i pasje

Pisarz przyszedł na świat w 1964 roku w Bostonie, gdzie spędził dzieciństwo i wczesną młodość. Jest absolwentem Noble and Greenough School w Dedham. Ukończył studia na Uniwersytecie Yale. Pracę magisterską obronił na Uniwersytecie Stanforda. Po studiach, w ramach dwuletniego stypendium, miał uczyć w Chinach w Yale China Association. Nie doszło to do skutku ze względu na represje związane z protestami na placu Tian’anmen w 1989 roku. Pracował jako doradca inwestycyjny w Nowym Jorku. Towles mieszka z żoną i dziećmi na Manhattanie.

Amor Towles jest wielkim fanem jazzu z lat 50., kryminałów z lat 70., rock and rolla, dwudziestowiecznego malarstwa, włoskiego makaronu, alkoholi, śnieżnych dni, wczesnych poranków, wypieków (zwłaszcza swoich babć), kawiarni, Toskanii, Prowansji, Boba Dylana i Disneylandu.

Twórczość Amora Towlesa

Najpopularniejszymi książkami Amora Towlesa są „Dobre wychowanie” i „Dżentelmen w Moskwie”. Oprócz tego jest również autorem “Eve in Hollywood”, “You Have Arrived at Your Destination”, “The Line” i eseju „Channel a More Romantic Era of Transatlantic Travel”.

W swoim dorobku literackim ma także zbiór opowiadań pod tytułem „The Temptations of Pleasure”. Ukazał się on w 1989 roku w jednym z numerów Paris Review.

Dobre wychowanie

Książka „Dobre wychowanie” ukazała się w 2011 roku nakładem wydawnictwa Viking/Penguin. Z miejsca trafiła na listy bestsellerów The New York Times, Los Angeles Times i The Boston Globe. The Wall Street Journal uznał ją za jedną z dziesięciu najważniejszych powieści wydanych w 2011 roku. Przetłumaczono ją na ponad 20 języków. Francuskie tłumaczenie tego tytułu otrzymało w 2012 roku Nagrodę Fitzgeralda. W Polsce „Dobre wychowanie” ukazało się w kwietniu 2013 roku dzięki Wydawnictwu Znak.

Powieść Amora Towlesa to pełna czaru historia w stylu retro. Autor przenosi czytelnika do zwariowanego Nowego Jorku lat trzydziestych dwudziestego wieku. Główną bohaterką „Dobrego wychowania” jest młoda Katey, która stara się odnaleźć w wielkim mieście, wśród bogatych i dobrze urodzonych ludzi. Dziewczyna chce poznać zasady obowiązujące w tym specyficznym świecie, a jednocześnie pozostać sobą.

Dżentelmen w Moskwie

Powieść Amora Towlesa to pełen emocji hołd złożony drugiemu człowiekowi, a także pieśń miłosna o Rosji. Przez jeden wiersz hrabia Rostow, nakazem bolszewickiego sądu, musi zmienić wygodny apartament w ekskluzywnym hotelu na malutki pokoik na poddaszu. Dożywotnio. Rostow zdaje sobie sprawę z tego, że może być albo panem własnego losu, albo jego sługą. Pozbawiony wszystkich uciech, do których przywykł, stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Na pomoc przychodzą mu znajomy kucharz, piękna aktorka i pewna niezwykła dziewczynka. Za murami hotelu rozgrywają się właśnie najkoszmarniejsze tragedie XX wieku, a hrabia Rostow pokazuje czytelnikom, że warto być dobrym człowiekiem – bez względu na okoliczności. „Dżentelmen w Moskwie” został wydany w 2016 roku. W Polsce ukazał się rok później. Książka, tak jak poprzedniczka, została wydana nakładem Wydawnictwa Znak.

Najważniejsze anglosaskie media okrzyknęły tę powieść jedną z najlepszych książek 2016 roku. Dodatkowo, od premiery nie znika z listy bestsellerów The New York Times. W 2016 roku Amor Towles otrzymał za „Dżentelmena w Moskwie” The Kirkus Prize. Książkę przetłumaczono na ponad 30 języków, w tym język rosyjski.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie wersję papierową książki „Dżentelmen w Moskwie”.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.