Czy nauczyciel angielskiego jest Papuasem? Czy stołówka to dobre miejsce na mecz hokeja? No i właściwie do czego służy kotlet?Kiedy ma się głowę pełną szalonych pomysłów, łatwo wpaść w niezłe tarapaty. Kajetan i jego kumple coś o tym wiedzą.Książka o zwariowanych przygodach szkolnej paczki urwisów, którym obca jest nuda. W sam raz dla dzieci, które rozpoczynają naukę, i tych, które już chodzą do szkoły. No i oczywiście dla ich rodziców.Książka została wyróżniona w konkursie&n...
Kolejnym tom ulubionej serii przedszkolaków. Kicia Kocia bawi się w parku z przyjaciółmi - Adelką, Packiem i Juliankiem, a także z nowym kolegą Marcysiem. Marcyś proponuje zabawę w porywanie księżniczek, która ani Kici Koci, ani Adelce w ogóle się nie podoba. Trzeba wytłumaczyć Marcysiowi, że dobra zabawa to taka, która podoba się wszystkim.
Ulubienica maluchów Kicia Kocia będzie miała braciszka! Mała kotka przygotowuje się na jego przybycie, ścieli mu łóżeczko i podarowuje ulubiona zabawkę. Kiedy jednak Nunuś pojawia się w domu, okazuje się, że mama zajmuje się tylko nim. Kicia Kocia jest zaniepokojona. Czy mama jeszcze ją kocha?
Kicia Kocia wybiera się do dentysty! Nigdy jeszcze nie była dentystycznym gabinecie. Jest ciekawa, ale trochę się boi. Starannie myje ząbki, pani doktor je obejrzy, żeby stwierdzić, czy są zdrowe. Ząbki są zdrowe, Kicia Kocia już się nie boi i obiecuje, że będzie o nie dbała i zachęci do tego swoich przyjaciół.
Piąta już z kolei kartonowa książka z otwieranymi okienkami dla najmłodszych wielbicieli Kici Koci i Nunusia. Tym razem w okienkach ukrywają się przedstawiciele różnych zawodów, od zwyczajnych jak krawcowa i krawiec, kucharka i kucharz do niezwyczajnych, jak kosmonautka i kosmonauta. Dla Kici Koci i Nunusia wszystkie zawody są fascynujące!
Bohaterowie ulubionej serii książeczek dla dzieci powracają! Kicia Kocia i jej braciszek Nunuś wybrali się na spacer do parku. Nunuś wchodził w kałuże i zmoczył skarpetki. Po powrocie do domu trzeba się rozebrać i odłożyć rzeczy na miejsce. Czy Nunuś to potrafi? Jeśli nie, zawsze może liczyć na pomoc Kici Koci!
Trzeci tytuł w najnowszej serii Akademia Kici Koci z rezolutną kotką w roli głównej. Po "Kolorach" i "Pojazdach", w których Kicia Kocia i Nunuś uczą maluchy nazw szczegółów z bliskiego otoczenia, przyszedł czas na nowość! Tym razem bohaterowie uczą języka angielskiego. Proste i łatwo przyswajalne zwroty wiążą się z pobytem bohaterów na placu zabaw.
To pierwsza pozycja z nowego cyklu ze znaną i popularną Kicią Kocią. W książeczkach dla najmłodszych z logo Akademia Kici Koci i hasłem "Wiem, rozumiem" Kicia Kocia i Nunuś będą teraz uczyć maluchy rozróżniać kolory, poznawać zwierzęta, kształty, przeciwieństwa czy emocje. Książka kartonowa, ze sztywnymi stronami.
Gratka dla wielbicieli sympatycznej kotki! W kolejnym tomie Kicia Kocia idzie do przedszkola. Tam spotyka przyjaciół i wspólnie robią dużo ciekawych rzeczy. Dzięki Kici Koci dzieci dowiadują się, jak wygląda typowy dzień przedszkolaka. Książki o Kici Koci są polecane do czytania przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.
Kicia Kocia leci z rodzicami prawdziwym samolotem do Warszawy. Port lotniczy jest taki wielki! Tata tłumaczy Kici Koci, co się będzie działo, zanim wejdą do samolotu – muszą się poddać kontroli bagażu, kontroli bezpieczeństwa i kontroli dokumentów. W końcu Kicia Kocia wsiada do samolotu. Czuje się wspaniale!
Kicia Kocia wraz z babcią przygotowują deser, a potem sprzątają. Śmieci w zależności od rodzaju powinny trafić do odpowiednich kubłów. Kicia Kocia dobrze wie, jakie ważne dla ludzi i zwierząt jest segregowanie śmieci i dbanie o jak najoszczędniejsze używanie plastikowych opakowań. Po lekturze tego tomu kolorowe oznaczenia na pojemnikach nie będą tajemnicą!
Tym razem przyjaciele wybierają się... na sanki. Nie boją się zimna, wiatru i śniegu po kolana! Wspólnie się bawią – wdrapują się na górkę, zjeżdżają, grają w hokeja na lodzie, lepią bałwana i rzucają się śnieżkami.
Książka z pewnością zachwyci małych czytelników, którzy wraz kotką i innymi bohaterami przyjemnie spędzą zimowy czas. Pobawcie się razem z nimi, a mróz nie będzie wam straszny!
Literatura dla dzieci to zarówno książki pisane z myślą o najmłodszych czytelnikach, jak i literatura najczęściej przez nich wybierana. Treść publikacji dla dzieci jest tworzona tak, aby odpowiadała nie tylko ich gustom, ale i potrzebom. Autorzy książek dla dzieci muszą zwracać uwagę nie tylko na walory literacko-artystyczne, ale również na to, by tworzone przez nich treści pełniły funkcje wychowawcze, a przede wszystkim edukacyjne. Konflikty między bohaterami tego typu literatury są często zarysowane w oparciu o wyraźny podział na cechy pozytywne i negatywne. Taki sposób ukazania postaci i ich wzajemnych relacji ma na celu kształtowanie w dziecku zdolności rozpoznawania oraz odróżniania dobra i zła. W przeważającej części literatury dziecięcej zło jest pokonywane przez dobro. Początki literatury dla najmłodszych sięgają XVIII wieku. Wcześniej nie pisano tego typu książek – nawet baśnie czy bajki tworzono z myślą o dorosłym odbiorcy. Zalążki literatury dziecięcej to opracowywanie książek dla dorosłych w sposób pozwalający na lekturę także młodszym czytelnikom: skracano tekst, usuwano opisy, wycinano niestosowne fragmenty. W kategorii „Dla dzieci” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się wzruszające historie dla najmłodszych czytelników, jak „Historia Mademoiselle Oiseau” oraz „Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości” wzbogacone o przepiękne ilustracje przypominające te z francuskich katalogów mody. Obie książki to niebanalne opowieści o sile przyjaźni i mocy marzeń. Nie zabrakło tu również powieści kultowego Roalda Dahla, takich jak „Matylda”, „Charlie i fabryka czekolady”, „BFO” czy też „Wiedźmy” oraz klasycznych powieści dla dzieci – „Kopciuszek”, „Pippi Pończoszanka”, „Opowiadania z Doliny Muminków” oraz „Przygody Tomka Sawyera”. Jednak literatura dla dzieci to nie tylko fikcja. W tej kategorii mieszczą się również tytuły skupiające się na roli kobiet w historii, takie jak „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Eleny Favilli i Francesci Cavallo oraz „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” Anny Dziewit-Meller, a także książki podróżnicze („Nela na kole podbiegunowym”, „Nela i tajemnice oceanów”).