Anita Głowińska Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Anita Głowińska Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Anita Głowińska to polska ilustratorka oraz autorka książek dla dzieci. Jej ilustracje zdobią okładki oraz wnętrza książek z kolekcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Najpopularniejszą serią napisaną przez Głowińską pozostaje kilkadziesiąt tomów „Kici Koci”, a także pozycje składające się na „Fantastyczną serię do kieszonki”.

Twórczość Anity Głowińskiej

Anita Głowińska urodziła się w Gdańsku. Jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie studiowała na kierunku konserwacja i restauracja malarstwa i rzeźny polichromowanej. Kiedy na świecie pojawiły się jej dzieci, zaczęła zapełniać półki literaturą dziecięcą, aż w końcu sama zaczęła ją tworzyć – nie tylko pisać, ale także ilustrować historie. W wolnych chwilach Głowińska pomaga także mężowi, projektując materiały reklamowe (plakaty, katalogi i opakowania). Oprócz kilkudziesięciu publikacji dla najmłodszych czytelniczek i czytelników Anita Głowińska jest także autorką kolorowanek dla dzieci „2-latek rysuje”, gdzie dzieci zapełniają kolorami pojazdy, zwierzęta, zabawki czy jedzenie.

Kicia Kocia i Nunuś Anity Głowińskiej

Najpopularniejszą serią książek autorstwa Anity Głowińskiej pozostaje cykl o Kici Koci. To mała, bystra kotka, która z ciekawością i radością odkrywa otaczający ją świat. Pomagają jej w tym przyjaciele oraz dziadkowie i rodzice. Wśród tytułów z tej serii znajdują się takie jak: „Kicia Kocia u dentysty”, „Kicia Kocia i przyjaciele”, „Kicia Kocia na plenerze” czy „Kicia Kocia na plaży”. Dzięki nim najmłodsi uczą się codziennych czynności, zasad, a także zachowania w różnych sytuacjach, także tych nieco bardziej niebezpiecznych jak burza, która zaskakuje poza domem, albo zagadujący do nich nieznajomy. Głowińska sama ilustruje swoje książki, które pełne są wyrazistych, dużych kształtów i czystych kolorów.

„Kicia Kocia ma braciszka Nunusia” to z kolei tom, w której na scenie obok Kici pojawia się jej mały brat, Nunuś. Seria „Kicia Kocia i Nunuś” przeznaczona jest dla dzieci do 3. roku życia i w krótki, zabawny sposób pokazuje proste sytuacje z życia codziennego maluchów. To książki o niewielkim rozmiarze i twardymi stronami, dzięki czemu są trwałe i bezpieczne w rękach nawet najmłodszych dzieci. Nunuś jest niemowlakiem i dopiero uczy się takich rzeczy jak zasypianie, korzystanie z nocnika czy wychodzenie na spacer. Pomaga mu w tym starsza siostra Kicia i wraz z nimi czytelnicy także poznają świat. Wszystkie książki o Kiciej Koci oraz o Nunusiu ausotrstwa Anity Głowieńskiej wydane są nakładem Wydawnictwa Media Rodzina i czekają na Was na Woblink jako książki papierowe.

Inne książki Anity Głowińskiej w księgarni internetowej Woblink

Oprócz opowiastek o Kiciej Koci oraz jej bracie Nunusiu na Woblink znajdziecie także inne książki autorstwa Anity Głowińskiej. Wśród nich takie tytuły jak: „Dziura w gazecie”, „Do czego służy kotlet?”, „Wielki dramat Zizi” czy kolorowanki z serii „2-latek rysuje”. Czekają na Was wraz z innymi książkami dla dzieci jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.