Bony podarunkowe na Święta

Anita Werner Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Mecz to pretekst Futbol, wojna, polityka, Książka | Anita Werner, Michał Kołodziejczyk

    Można nie kochać futbolu, ale warto wiedzieć, jak wpływa na ludzi. Można nie być kibicem, ale warto zobaczyć, jak kibicowanie daje ludziom głos. Czasem to głos rozpaczy, bólu, złości, a czasem politycznej przynależności, akceptacji albo zwykłego szczęścia. Przez wiele miesięcy w sześciu różnych krajach na własnej skórze sprawdzaliśmy, jak to działa: jak piłka nożna wpływa na miejsca i ludzi od lat żyjących w konflikcie, jak te konflikty widać w drużynach i na trybunach. Dotar...

    Promocja
    okładka Nieoficjalnie, Książka | Anita Werner, Włodzimierz Cimoszewicz

    ,NIEOFICJALNIE'. Jest to - zgodnie z tytułem - nieoficjalna rozmowa Anity Werner z Premierem Włodzimierzem Cimoszewiczem, obejmująca właściwie cały okres życia Premiera od lat młodości do chwili obecnej. Wartko prowadzona, pełna interesujących historii tak z życia politycznego, jak osobistego Premiera, opowiedzianych z humorem, bogata w anegdoty i ciekawostki dotyczące omawianych zdarzeń i osób, jest prawdziwa skarbnica wiedzy o Polsce i świecie ostatniego półwiecza. Odsłani...

Anita Werner Książki

Anita Werner to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci we współczesnych polskich mediach - polska dziennikarka telewizyjna związana z stacjami grupy TVN, a także aktorka i filmoznawczyni. Anita Werner znana jest zwłaszcza jako prowadząca "Fakty TVN" oraz programów w TVN24, za swoją pracę otrzymała liczne nagrody. Jest laureatką trzech Wiktorów w kategoriach „największe odkrycie telewizyjne” (2003), „najlepszy prezenter telewizyjny” (2009) oraz „najlepszy komentator lub publicysta” (2010). Została także czterokrotnie nagrodzona w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia - widzowie wyróżnili ją w kategoriach „osobowość – informacje i publicystyka” (2010) i „prezenter informacji” (2017, 2018), a w 2019 odebrała Złotą Telekamerę. W 2022 Anita Werner zdobyła również Telekamerę w kategorii Prezenter informacji 25-lecia. Jej pracę docenili także studenci - w plebiscycie MediaTory zwyciężała w kategoriach „TORpeda” (2009) i „InicjaTOR” (2010 wraz z Pawłem Ziennickim; 2016). Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznało Anicie Werner oraz Jowicie Baranieckiej Nagrodę im. Kazimierza Dziewanowskiego za reportaż pt. "Miss więzienia" (2016). Od 2017 dziennikarka jest także wykładowczynią na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Anita Werner: życie prywatne

Anita Werner przyszła na świat w Łodzi 28 marca 1978 roku jako córka Bożenny i Jerzego - jest wnuczką Jerzego Wernera, profesora Politechniki Łódzkiej oraz posła na Sejm PRL. Studia ukończyła na kierunku kulturoznawstwo spec. filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Ma na swoim koncie również epizod aktorski - zagrała główną rolę w filmie Władysława Pasikowskiego "Słodko gorzki", pojawiła się także w filmach "Dzieje mistrza Twardowskiego" (1995) oraz "To my" (2000). Werner zrezygnowała z kariery aktorskiej po roli w serialu "Zostać miss" (2001) i poświęciła się karierze dziennikarskiej. Prywatnie związana była z dziennikarzem Erykiem Mełgwą oraz podróżnikiem i fotografem Kacprem Godyckim-Ćwirko (aż do jego śmierci w roku 2012). Od 2018 roku partnerem życiowym Anity Werner jest dziennikarz sportowy Michał Kołodziejczyk. Napisana wraz z nim książka, " Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka", dostępne jest na Woblink jako książka papierowa, audiobook oraz ebook (epub, mobi, pdf).

Anita Werner: kariera

Od 2001 roku dziennikarka związana jest z telewizją TVN. Swoją karierę Anita Werner rozpoczęła jednak wcześniej, w Wizji Sport, następnie pojawiła się na antenie TVN 24 (z którym związana jest od momentu powstania stacji), TVN Warszawa oraz TVN Style. Prowadziła i nadal prowadzi wiele programów informacyjnych, publicystycznych oraz talk-show. W TVN24 możemy zobaczyć Werner przede wszystkim w "Faktach po faktach" oraz "Faktach po południu". Wcześniej Anita Werner prowadziła także takie programy jak: "Dama Pik", "Poranek TVN24", "Prosto z Polski", "Magazyn 24 godziny", "Raport wieczorny" czy "Studio Europa". Dla TVN Style wraz z Jowitą Baraniecką Werner zrealizowała film dokumentalny "Miss więzienia" (2016). Z kolei w 2021 prezenterka przeprowadziła cykl rozmów "Tokio. Cena sukcesu" (TVN Style i TVN24 GO). Dzięki swojej pracy, Anita Werner świętuje sukcesy jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek TVN.

Publikacje Anity Werner

Anita Werner jest autorką kilku publikacji książkowych, w tym między innymi wywiadu-rzeki z były premierem RP, Włodzimierzem Cimoszewiczem, zatytułowanego "Nieoficjalnie". Dużą popularnością cieszy się stworzony wspólnie z Michałem Kołodziejczykiem reportaż "Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka". Ebook ten to efekt wielomiesięcznych badań i sprawdzania na własnej skórze, jak piłka nożna wpływa na różne miejsca i zamieszkujących je ludzi. Jak ujawniają się w jej ramach wieloletnie niekiedy konflikty. Jak widać je na trybunach i w drużynach. Werner i Kołodziejczyk rozmawiają z czołowymi piłkarzami, chodzącymi legendami piłki nożnej i wpływowymi politykami, by sprawdzić, jak piłka nożna tłumaczy świat. Sprawdźcie sami, "Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka" jest dostępny na Woblink w formatach epub, mobi bądź pdf!

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.