Anna Karwińska Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Gospodarka przestrzenna Uwarunkowania społeczno-kulturowe, Książka | Anna Karwińska

    Książka przygotowana z myślą o studentach kierunku "Gospodarka przestrzenna" oraz kierunków ekonomicznych, stanowiąca również cenną lekturę dla praktyków gospodarczych, pragnących dokładniej poznać związki między przemianami społecznymi i kulturowymi, a zasadami gospodarowania przestrzenią. Praca składa się z 4 części, w których zaprezentowano: podstawowe problemy gospodarki przestrzennej w wymiarze społecznym, przestrzenne odwzorowania procesów społecznych, prz...

    Promocja
    okładka Między zagrożeniem a nadzieją Polityka rozwoju miast Polski w kontekście globalnych megatrendów, Książka | Anna Karwińska, Michał Kudłacz, Konrad Sarzyński

    Czym są społeczno-gospodarcze megatrendy? Co oznacza dla społeczeństwa i gospodarki ich wszechobecność i nieuchronność? Autorzy publikacji proponują rozważenie najważniejszych współczesnych megatrendów i wynikających z nich konsekwencji, zwłaszcza zagrożeń. W niniejszej książce przedstawiono wyzwania rozwojowe dla miast naszej części świata i Polski oraz zaprezentowano powiązania między globalnymi i lokalnymi wyzwaniami rozwojowymi. Część empiryczna obejmuje analizy oparte na...

    Promocja
    okładka Gospodarka przestrzenna Uwarunkowania  społeczno - kulturowe, Książka | Anna Karwińska

    Książka przygotowana z myślą o studentach kierunku "Gospodarka przestrzenna" oraz kierunków ekonomicznych, stanowiąca również cenną lekturę dla praktyków gospodarczych, pragnących dokładniej poznać związki między przemianami społecznymi i kulturowymi, a zasadami gospodarowania przestrzenią. Praca składa się z 4 części, w których zaprezentowano: podstawowe problemy gospodarki przestrzennej w wymiarze społecznym, przestrzenne odwzorowania procesów społecznych, przemiany spo...

    Promocja
    okładka Dobranocka dla Maryni i Martynki, Książka | Anna Karwińska

    Czy znacie Martynkę i Marynię? Nie? A ja znam. To dwie małe dziewczynki. Na dodatek siostry. I jeszcze bardziej na dodatek - bliźniaczki. Pewnie myślicie, że dokładnie takie same "jak dwie krople wody?". Niezupełnie.
    Każda z nich była trochę inna, wyglądała po swojemu, myślała po swojemu, krótko mówiąc - była sobą. Wspomnę może dla porządku, że krople wody też są różne, przynajmniej one tak uważają.

    Promocja
    okładka Jak Georgina i Alaja pokonały smoka, Książka | Anna Karwińska

    Georgina, choć jest księżniczką, wolałaby być zwykłą dziewczynką. Dlatego zamiast chodzić na bale, wspina się na drzewa, zamiast uczyć się protokołu przyjmowania gości, spędza czas na czytaniu książek. Ale to właśnie zdobyte w ten sposób umiejętności pozwalają jej pokonać wraz z przyjaciółką groźnego smoka. Historia stworzona przez Annę Karwińską to wspaniała opowieść o sile przyjaźni i współpracy, o tym, jak korzystać z posiadanych umiejętności i odkrywać piękno ukryte w ka...

    Promocja
    okładka Bajka o własnym miejscu, Książka | Anna Karwińska

    Promocja
    okładka Cień DAS-a, Książka | Anna Karwińska

    Marcina pasjonuje gra komputerowa, której bohaterowie przemieszczają się w czasie. Może ich wysłać do każdej epoki i razem z nimi poznawać historię i geografię tych miejsc. Moc wyobraźni sprawia, że Marcin również przenosi się w czasie, by ratować dwóch chłopców z przyszłości.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.