Gdy nadchodzą święta, w Laponii na biegunie północnym zaczyna się czas przygotowywania świątecznych podarunków dla dzieci na całym świecie. Święty Mikołaj ma specjalnych pomocników, którymi są wesołe elfy. Ale co się stanie, kiedy jeden z nich zaniedba swoje obowiązki i zrobi sobie krótką drzemkę?
Przekonajcie się sami!
W życiu Florianka, rezolutnego ucznia pierwszej klasy, pojawiają się niezwykłe istoty. I to akurat wtedy gdy Florek zaczyna bardzo psocić i nie wie jak poradzić sobie ze swoimi kłopotami. Czy niezwykła ekipa anielskich przewodników pomoże chłopcu wyjść z tarapatów? Jakie przygody czekają na bohatera i jego nowych przyjaciół? Zachęcamy do lektury!
Nadchodzą święta Bożego Narodzenia. Piesek Maniek i jego ukochany przyjaciel Tymek nie mogą liczyć w tym roku na żadne wyjątkowe atrakcje. Przynajmniej tak im się wydaje. Podczas zabawy na śniegu niespodziewanie natrafiają na zagubioną i stroskaną laleczkę Alę... I tu zaczyna się ich niezwykła świąteczna przygoda. Czy uda im się odnaleźć właścicielkę nowej przyjaciółki? Czy święty Mikołaj im w tym pomoże? Czy zdążą, zanim na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka? Dowie się ten,...
Na dalekiej północy jest takie niezwykłe miasteczko, w którym mieszkają najpiękniejsze zabawki. To miasteczko zwie się Zabawkowo. Święty Mikołaj odwiedza je co roku, aby wybrać prezenty dla dzieci na całym świecie. Tymczasem jedna z zabawek bardzo się boi zostać prezentem! O kim mowa i co na to Święty Mikołaj?Dowie się ten, kto przeczyta książeczkę.
Przedział wiekowy: 4+
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.