Pytania na które warto sobie odpowiedzieć.
Audiobook przeznaczony jest dla wszystkich wierzących. Wiara nie zawsze idzie w parze z wiedzą na temat Boga. Audiobook skierowany jest do zainteresowanych historią czasów biblijnych i korzeniami cywilizacji chrześcijańskiej. Autorka wyjaśnia czym jest Pismo Święte, kiedy i jak powstało, Jak należy rozumieć i interpretować poszczególne fragmenty Biblii dzisiaj.
Analiza jednego z najwspanialszych dzieł literackich ludzkości Jak można interpretować biblię w XXI wieku? Kwestie wiary i świadomość wierzących - jak powszechna jest znajomość biblii? Czy mimo to, że niektóre fragmenty tkwią głęboko w naszej pamięci, rozumiemy ich sens? Czy przesłanie biblii jest dla człowieka współczesnego czytelne? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź po wysłuchaniu książki audio, będącej zbiorem artykułów publikowanych w miesięczniku "Znak" w cykl...
Anna Świderkówna była wybitną postacią polskiej nauki. Zajmowała się kulturą antyczną oraz historią literatury. Napisała wiele książek, publikacji i artykułów na temat Biblii, której była znaną popularyzatorką. Książka „Nie tylko o Biblii” była ostatnią napisaną i wydaną przez autorkę przed śmiercią. Świderkówna skupia się w niej na szeroko rozumianych zależnościach między Biblią a nauką. Książkę można polecić zarówno tym, którzy od dawna interesują się tą tematyką, jak i czy...
„Rozmów o Biblii ciąg dalszy” to przewodnik po literaturze religijnej i biblijnej okresu starożytności. Przybliża prawdę zawartą w tekstach Pisma Świętego, dzieła, które wywiera ogromny wpływ na niemal każdą dziedzinę życia człowieka. Autorka omawia przede wszystkim księgi Starego Testamentu, przybliżając czytelnikom dzieje ich powstania, występujące w nich postacie oraz kontekst historyczny. Słowo za słowem wciąga słuchacza do wspólnego odkrywania, poznawania i rozwiązywania...
To kolejna część z cyklu popularyzującego wiedzę o Biblii. Anna Świderkówna tym razem przybliża czasy narodzin chrześcijaństwa, przedstawiając głębokie powiązania między Starym i Nowym Testamentem. Omawia sens słów Jezusa zawartych w Ewangelii i pozostałych 23 księgach Nowego Testament z punktu widzenia współczesnej wiedzy naukowej. Skupia się głównie na wątku Zmartwychwstania Chrystusa, przybliżając środowisko geograficzne, kulturalne, społeczne i polityczne Palestyny czasów...
Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.
Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.
Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.
Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.
MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.
Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.