Anne Applebaum Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Koncern Autokracja, Ebook | Anne Applebaum

    Wydaje nam się, że wiemy, jak wygląda państwo autokratyczne: na czele stoi wszechmocny przywódca. Kontroluje on policję polityczną. Policja grozi ludziom przemocą. Są źli kolaboranci i kilku odważnych dysydentów.Ale w XXI wieku rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Dziś autokracja to nie jeden dyktator, ale wyrafinowane sieci złożone z podatnych na korupcję struktur finansowych, technologii nadzoru i profesjonalnych propagandystów.Te nowoczesne reżimy rządzą dziś Chin...

    Promocja
    okładka Zmierzch demokracji, Ebook | Anne Applebaum

    Od Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii po Europę kontynentalną i nie tylko, liberalna demokracja jest zagrożona, a autorytaryzm rośnie w siłę. W „Zmierzchu demokracji” Anne Applebaum, wielokrotnie nagradzana historyczka komunizmu i badaczka współczesnej polityki, która jako jedna z pierwszych z grona amerykańskich dziennikarzy alarmowała o tendencjach antydemokratycznych na Zachodzie, wyjaśnia mechanizmy powstania autokracji i nacjonalizmu na gruncie nowoczesnych demokra...

    Promocja
    okładka Wybór, Ebook | Anne Applebaum, Donald Tusk

    W naszych burzliwych czasach nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądało jutro. Lecz wiemy, że jutro zależy od tego, co zrobimy dzisiaj, teraz. Dlatego nie mamy prawa do pesymizmu – mówią Anne Applebaum i Donald Tusk w swoich rozmowach o najważniejszych wyborach, przed jakimi stoją Polska, Europa i świat. "Wybór" to przede wszystkim książka przeciw poczuciu bezsiły i bezradności a także o powrocie nadziei i wiary w zwycięstwo demokratycznych wartości i demokratycz...

Anne Applebaum Ebooki

Anne Elisabeth Applebaum to urodzona w Waszyngtonie amerykańsko-polska dziennikarka, publicystka "The Atlantic", a także laureatka Nagrody Pulitzera z roku 2004. Otrzymała ją w kategorii "General non-fiction" za swoją książkę " Gułag" opisującą obozy represji i pracy przymusowej w ZSRR. Anne Applebaum znana jest także ze swojego dzieła "Czerwony głód", opisującego wielki głód w Ukrainie, jaki miał tam miejsce w latach 1931-1932. Lista książek autorstwa tej dziennikarki pełna jest pozycji skupiających się na analizie XX-wiecznych, jak i współczesnych systemów represji, które zna historia Europy.

Wyjątkowy zmysł dziennikarski

Urodzona w Stanach Zjednoczonych w rodzinie pochodzenia żydowskiego Anne Applebaum swoją karierę reporterską rozpoczęła w 1988 roku jako korespondentka "The Economist". Od 1991 roku regularnie publikowała artykuły dotyczące życia i polityki, jaką prowadził ówczesny reżim komunistyczny. Nim rozwinęła się jej kariera dziennikarska, Anne Applebaum z wyróżnieniem ukończyła studia na Uniwersytecie Yale z historii i literatury. Później uzyskała także tytuł magistra stosunków międzynarodowych na London School of Economics, jak również uczęszczała na zajęcia na Uniwersytecie Oksfordzkim, nim przeprowadziła się do Warszawy. Prywatnie dziennikarka jest bowiem żoną polityka Radosława Sikorskiego - obecnie wraz z dwoma synami, Aleksandrem i Tadeuszem, rodzina mieszka w Chobielinie. Nim jednak do tego doszło, Applebaum pracowała jako redaktorka działu zagranicznego, a następnie zastępczyni redaktora naczelnego tygodnika "The Spectator". Podczas brytyjskiej kampanii wyborczej w roku 1997 była redaktorką polityczną "Evening Standard". Kilka lat dziennikarka prowadziła także kolumnę "Foreigners" ("Obcokrajowcy") w internetowym czasopiśmie "Slate" (przejętym później przez The Washington Post Company). Anne Applebaum współpracowała także z "The Washington Post", gdzie w latach 2002-2006 była członkinią kolegium redakcyjnego. To właśnie tam nadal tworzy cotygodniową kolumnę dotyczącą spraw zagranicznych. Applebaum nie ogranicza się do działalności dziennikarskiej - jest dyrektorką projektów "Transitions Forum", skupiających się na przemianach polityczno-gospodarczych w londyńskim think tanku Legatum Institute. W 2013 roku dziennikarka uzyskała polskie obywatelstwo i zdobyła nagrodę historyczną Cundill Prize za książkę "Za żelazną kurtyną. Ujarzmienie Europy Wschodniej 1944-1956".

"Czerwony głód"

Tytuł pierwszej książki Anne Applebaum, "Between East & West" ("Między Wschodem a Zachodem"), od razu wskazywał na główny obszar zainteresowań dziennikarki. Nagrodzony Pulitzerem "Gułag" był potwierdzeniem jej kunsztu w zakresie opisywania trudnej rzeczywistości i historii Europy Wschodniej. Ważną pozycją na liście jej książek jest także " Czerwony głód". Opisując Wielki Głód na Ukrainie w na przełomie lat 20. i 30. XX wieku Applebaum wskazuje, że był to drugi po Holocauście największy akt ludobójstwa w tym stuleciu. Służąca celom politycznym masowa kolektywizacja zainicjowana przez Stalina w 1929 roku pociągnęła za sobą miliony ofiar. Anne Applebaum opisuje ten niezwykle bolesny i pełen tragedii czas, by zrekonstruować tło tej zbrodni, ale także oddać głos jej ofiarom. "Czerwony głód" to także ebook o mechanizmach propagandy i dezinformacji, pełne wciąż aktualnych ostrzeżeń. W tym kontekście warto sięgnąć także po " Zmierzch demokracji" Anne Applebaum, w którym na przykładzie różnych krajów dziennikarka wyjaśnia, dlaczego elity w demokracjach na całym świecie zmierzają w stronę nacjonalizmu i autorytaryzmu. Ebook "Zmierzch demokracji" na Woblink dostępny jest w formacie epub i mobi.

Lista książek Anne Applebaum w księgarni internetowej Woblink

Nie tylko "Gułag" czy "Czerwony głód", ale także wiele innych książek autorstwa Anne Applebaum przeczytasz sięgając po jej dzieła dostępne na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf). Polecamy zwłaszcza skupiające się na współczesności "Zmierzch demokracji. Zwodniczy powab autorytaryzmu" oraz najnowszą książkę Anne Applebaum, napisaną wspólnie z Donaldem Tuskiem, " Wybór ".

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.