Aby wyprowadzić lud z niewoli, Pan Bóg potrzebował Mojżesza, wyjątkowego człowieka i wybitnego wodza. Była Mu też jednak potrzebna wyjątkowa kobieta, Miriam, starsza siostra Mojżesza. To ona właśnie od najmłodszych lat wiele razy przysłuży się swą odwagą i sprytem dziełu wyzwolenia. Mądra i zaradna Miriam prowadzi nas lekkim krokiem tancerki przez meandry tej dramatycznej, ale zarazem radosnej historii. Intrygującą i dynamiczną fabułę autorka opiera na Biblii. Znakomite i peł...
Kiedy Machlon opowiadał jej o Bogu Izraela, Rut ogarniał płomień miłości. Czuła, że dojrzewa w niej nowa wiara. Jaki sens miała dalsza służba Kemoszowi? Oto historia Rut, Moabitki, która porzuciła dotychczasowe życie, a wraz z nim swój lud, dom i wiarę, żeby wiernie służyć Bogu.
Intrygującą i dynamiczną fabułę autorka opiera na Biblii. Znakomite i pełne wdzięku ilustracje, pomysłowa szata graficzna są dodatkowym atutem tej pięknej książki.
To pierwszy tytuł z serii „Płatki” przybliżającej dzieciom, zwłaszcza dziewczynkom, postacie niezwykłych kobiet z kart Starego Testamentu. Książka przedstawia historię Sarah, żony Abrahama, pierwszej pramatki w dziejach zbawienia. Słynęła ona nie tylko z zalet ducha, ale i z wielkiej urody. Intrygującą i dynamiczną fabułę autorka opiera przede wszystkim na Biblii, korzysta jednak też z tradycji i legend żydowskich. Znakomite i pełne wdzięku ilustracje, pomysłowa szata graficz...
To kolejny tytuł z serii „Płatki”. Ta piękna, uczynna i odczytująca zamysły Boga, dziewczyna została żoną Izaaka, taką, o której marzył. Jej synami byli bliźniacy i rywale – Ezaw i Jakub. Przedstawiając niezwykłą historię tej rodziny, ważnej w dziejach zbawienia, autorka wykorzystuje nie tylko tekst Biblii, ale także tradycję i legendy żydowskie. Pomysłowa i pełna uroku szata graficzna jest integralną częścią książki. Zawiera ona ponadto ciekawe wyjaśnienia, instrukcję, jak w...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.