Abecadło jest książeczką edukacyjną przeznaczoną dla 3-4-latków, której celem jest zaznajomienie dziecka z literami alfabetu. Najmłodsi uczniowie dowiedzą się, jak wygląda pisownia każdej małej i wielkiej litery alfabetu, odkryją zastosowanie każdej litery w zrozumiałych dla siebie słowach, poznają wierszyki o zwierzętach, których nazwy zaczynają się na kolejne litery alfabetu. Książka opatrzona jest wartościowymi pod względem edukacyjnym i atrakcyjnymi dla dziecka kolorowymi...
Wędrując razem z Twoim dzieckiem po fascynującej krainie literek, pozwolisz mu odkryć: bajkowo kolorowe ilustracje, zabawne wierszyki, zwierzątka przedstawiające literki i ułatwiające ich zapamiętanie, duże i małe, starannie opracowane graficznie literki.Wyprawa do krainy literek to prawdziwa przygoda. Ważne, aby dziecko rozpoczęło ją jak najwcześniej!
Opowieści o bajkowym świecie czarujących księżniczek, rycerskich książąt, o królach, królowych, zamkach, dobrych i złych czarownicach. Historie o małych czarodziejkach, magicznych zaklęciach, miksturach i różdżkach. Znakomite do czytania i opowiadania małym książętom udającym się do krainy snów...
Leśna rodzina to wierszowana opowieść o rodzinie myszek mieszkającej w drzewie: mamie Basi, tacie Henryku, ich dzieciach – Jasiu i Kasi, a także o ich sąsiadach, szkole i przyjaciołach. Zwierzątka toczą swoje zwyczajne życie, które dalekie jest od rutyny, każdy dzień bowiem przynosi nowe doświadczenie i naukę dla małych myszek.
100 bajek opowiedzianych przez krasnoludka zachwyci najmłodszych czytelników. Swoją różnorodnością bajki mogą konkurować z Baśniami tysiąca i jednej nocy, swoim urokiem z baśniami Andersena, a swoją aktualnością z ulubionymi przez dzisiejsze dzieci filmami animowanymi. Ten pięknie ilustrowany kolorowy skarbczyk bajek stanie się ulubioną lekturą dzieci i rodziców przez co najmniej 100 wieczorów.
101 bajek dla dzieci!
Tak! Sto jeden pięknie opowiedzianych – raz wierszem, innym razem prozą – bajek należących do polskiego i światowego kanonu literatury dla dzieci.
Każda urocza książeczka z serii 101 bajek przeniesie małego czytelnika do świata baśni, który jest jednocześnie światem poezji.
Mamo! Tato! Poczytajcie mi te bajki!
Baw się z dzieckiem, wędrując po fascynującej krainie literek. Znajdziesz tam:
– bajkowo kolorowe ilustracje,
– zabawne wierszyki,
– zwierzęta przedstawiające literki i ułatwiające ich zapamiętanie,
– duże i małe, starannie opracowane graficznie literki.
Wyprawa do krainy literek to prawdziwa przygoda. Ważne, aby dziecko rozpoczęło ją jak najwcześniej!
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.