Maturalne karty pracy 1 zawierają zadania skorelowane z treścią podręcznika W centrum uwagi 1 dla zakresu rozszerzonego, dotyczące człowieka jako jednostki i istoty społecznej, specyfiki różnych wspólnot oraz funkcjonowania społeczeństwa.
Systematyczne rozwiązywanie zadań pozwoli Ci utrwalać wiedzę i ćwiczyć umiejętności sprawdzane na maturze.
Nowa podstawa programowa 2022 Publikacja umożliwia kształcenie kluczowych umiejętności przedmiotowych, takich jak praca z tekstem źródłowym, danymi statystycznymi, mapami i rysunkami satyrycznymi. Uczy, jak rozumieć polecenia na maturze, m.in. dzięki czytelnym wyjaśnieniom dotyczącym znaczenia czasowników operacyjnych. Wyjaśnia krok po kroku, jak rozwiązywać zadania maturalne – w Przykładach przedstawiono najskuteczniejsze strategie wykonywania poleceń, które czę...
Karty pracy ucznia do atlasu do wiedzy o społeczeństwie. Pomocne w pełniejszym wykorzystaniu materiału zawartego w Atlasie do wiedzy o społeczeństwie Starannie dobrane i różnorodne zadania ułatwiają utrwalanie wiedzy zdobytej podczas lekcji Pomagają kształcić umiejętności, takie jak analizowanie i interpretowanie danych statystycznych i materiałów źródłowych czy odczytywanie informacji z map, schematów oraz tabel Przeznaczone do pracy na lekcj...
Publikacja dla ucznia ułatwiająca systematyczne przygotowania do matury. Zawiera zestawy zadań skorelowane z rozdziałami podręcznika oraz przykładowy arkusz maturalny.
Pozwalają zdobyć doświadczenie w rozwiązywaniu zadań typu maturalnego
Przeznaczone do pracy na lekcji i w domu
Oszczędność czasu nauczyciela
Doskonała pomoc w skutecznym przygotowaniu do nowej formuły egzaminu maturalnego – zestaw zadań i arkuszy maturalnych zgodnych z założeniami zawartymi w Informatorze o egzaminie maturalnym z wiedzy o społeczeństwie od roku szkolnego 2014/2015 przygotowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Publikacja zawiera: praktyczne informacje – podpowiedzi, jak przygotować się do egzaminu, opis arkusza maturalnego (typów zadań i sposobu oceniania) oraz rozwiązania zadań mod...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.