Barthel Jolanta Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Lisa i brązowe tulipany Lisa ind die brauen Tulpen, Książka | Barthel Jolanta

    Lektura niezwykłej historii Lisy - dziewczynki poszukującej tulipanów w swoim ulubionym brązowym kolorze, to doskonała pomoc dydaktyczna dla dzieci, które potrafią już czytać i uczą się języka niemieckiego. Opowiadanie przekaże im ważną prawdę na temat bycia wyjątkowym i uporu w dążeniu do spełnienia swoich pragnień. Przybliży również konstrukcję gramatyczną języka niemieckiego oraz pomoże utrwalić nowo poznane słówka. ,,Ta bajka jest najpiękniejszym prezentem, jaki mogłam so...

    Promocja
    okładka Mitek Mitek w Państwie Zielonych Mieczy Powrót Mitka do ogrodu Część II, Książka | Barthel Jolanta

    Literatura dla najmłodszych. Kontynuacja przygód Kacperka z pierwszej części książki pt. „Mitek” Tym razem nasz mały bohater odwiedza wraz z mamą ciocię Emmę. Rodzina spędza bardzo przyjemnie czas nad stawem. Gorące słońce, spokojna woda i lekki, przyjemny podmuch wiatru sprawił, że Kacperek zaczął zasypiać na kocu. Nagle usłyszał z daleka pewien głos. Najpierw pomyślał, ze to jego przyjaciel, ślimaczek Mitek. Okazało się jednak, że to szumią trzciny, wołając chłopca do sie...

    Promocja
    okładka Mitek, Książka | Barthel Jolanta

    Czy można zaprzyjaźnić się ze ślimakiem? Brzmi to trochę nieprawdopodobnie, ale okazuje się, że tak!
    Mały chłopiec, Kacperek, w pewien deszczowy dzień zwiedza ogród cioci Emmy. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że zaprzyjaźnia się tam z nieśmiałym ślimaczkiem Mitkiem. Tylko Kacperek może usłyszeć jego cichutki głos i tylko jemu jest dane porozmawiać z niezwykłym rozmówcą. Mitek, mały przyjaciel, odkrywa przed nim tajemnice ślimaczego życia.

    Promocja
    okładka Mitek, Książka | Barthel Jolanta

    Zestaw dwóch bajek w wersji polskiej i niemieckiej oraz audiobook dołączony do wersji niemieckiej. Głównym bohaterem bajeczki jest mały Kacperek, który zaprzyjaźnia się ze ślimakiem. Jak to w bajkach bywa, to małe zwierzątko potrafi mówić, co znacznie ułatwia ich relacje. Oboje spędzają ze sobą bardzo dużo czasu, a znajomość rozrasta się i przybiera na sile. Któregoś dnia podczas spaceru nad jezioro, ślimak oznajmia, że jest tu tak pięknie i chciałby zostać już tu na stałe. ...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.