Bartłomiej Rychter Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Ostatni dzień lipca, Książka | Bartłomiej Rychter

    Warszawa, lato 1944 roku, na ulicach okupowanego miasta czuje się napięcie. Do Wisły zbliżają się wojska sowieckie, hitlerowscy żołnierze z obawą patrzą na wschód. Dwaj nieznający się bohaterowie, Polak i Niemiec, ostatniego dnia lipca rozpoczynają prywatne śledztwa. Starszy strzelec Klaus Enkel usiłuje rozwiązać zagadkę samobójstwa swojego przyjaciela, a adwokat Antoni Chlebowski, członek Armii Krajowej, wyjaśnia okoliczności śmierci radiotelegrafistki. Obaj bohaterowie w sw...

    Promocja
    okładka Czarne złoto, Książka | Bartłomiej Rychter

    Koniec XIX wieku na wschodnich krańcach monarchii austro-węgierskiej. Pionierskie czasy przemysłu naftowego. W tej scenerii toczą się losy Borysa Pasternaka Borys zostawia całe swoje dotychczasowe życie i rusza na poszukiwanie kobiety, którą kocha. Ślad urywa się w Drohobyczu, a jedyną wskazówką jest rozmowa z konduktorem, który zapamiętał dwie samotnie podróżujące kobiety. Borys zatrudnia się jako nauczyciel, za dnia pracuje, wieczorami zaś przeszukuje przytułki, przykościel...

    Promocja
    okładka Ostatni dzień lipca, Książka | Bartłomiej Rychter

    Czekamy Ciebie, czerwona zarazo / Byś wybawiła nas od czarnej śmierci - ten wiersz z sierpnia 1944 roku w pełni oddaje nastroje warszawiaków w dniach, w których zaczyna się akcja powieści kryminalnej Bartłomieja Rychtera. Z kolei niemieccy okupanci ze strachem myślą o Armii Czerwonej, której czołgi dotarły na przedpola Pragi. W takiej scenerii rozgrywają się dwie historie kryminalne.Dwaj nieznający się bohaterowie, Polak i Niemiec, ostatniego dnia lipca rozpoczynają prywatne ...

    Promocja
    okładka Czarne złoto, Książka | Bartłomiej Rychter

    Koniec XXI wieku na wschodnich krańcach monarchii austro-węgierskiej. Pionierskie czasy przemysłu naftowego. W tej scenerii toczą się losy Borysa Pasternaka. Poznaliśmy go kilka lat temu w intrygującej powieści Złoty wilk . Teraz ciąg dalszy. Borys zostawia całe swoje dotychczasowe życie i rusza na poszukiwanie kobiety, którą kocha. Ślad urywa się w Drohobyczu, a jedyną wskazówką jest rozmowa z konduktorem, który zapamiętał dwie samotnie podróżujące kobiety. Borys zatrudnia s...

Bartłomiej Rychter Książki

Bartłomiej Rychter to polski pisarz i prawnik, twórca przede wszystkim powieści kryminalnych. Jego debiutancka książka, „Kurs do Genewy”, ukazała się w 2007 roku. Jest powieścią sensacyjno-historyczną, która została przetłumaczona na duński, niemiecki i angielski. Rychter otrzymał za nią Nagrodę Miasta Sanoka oraz nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru. Oprócz bycia pisarzem, Bartłomiej Rychter jest przede wszystkim prawnikiem. Ukończył studia na Uniwersytecie Rzeszowskim i pracował w kancelariach oraz firmach windykacyjnych na Śląsku, a także w Krakowie. Obecnie jest pracownikiem Kasy Stewczyka. Jego książki oparte są na autentycznych postaciach i wydarzeniach historycznych, w które wplątana jest fikcyjna fabuła powieści.

Bartłomiej Rychter – „Ostatni dzień lipca”

W 2012 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazała się powieść o Bartłomieja Rychtera „Ostatni dzień lipca”. Jej fabuła rozpoczyna się w sierpniu 1944 roku w Warszawie. W napięciu, w jakim wyczekiwano kolejnych decyzji co do stojących na przedpolach Pragi czołgów Armii Czerwonej, rozgrywają się dwie kryminalne historie. Starszy strzelec Klaus Enkel próbuje rozwiązać tajemnicę śmierci swojego przyjaciela, nie wierząc w jego samobójstwo. Adwokat Antoni Chlebowski, członek ruchu oporu, stara się wyjaśnić okoliczności śmierci telegrafistki, która umarła na jego oczach. Zarówno Niemiec, jak i Polak ryzykują niejedno, podejmując kroki, które są nie w smak ich przełożonym… „Ostatni dzień lipca” to mieszanka historii, intrygi, realizmu psychologicznego i niezbywalnego napięcia. Tą powieść Bartłomieja Rychtera znajdziecie na Woblink jako książkę papierową bądź ebook.

„Czarne złoto” powieść Bartłomieja Rychtera

Ostatnia jak dotychczas powieść autorstwa Bartłomieja Rychtera ukazała się w roku 2013 nakładem Wydawnictwa W.A.B. Fabuła „Czarnego złota” przenosi nas do XIX wieku na wschodnich obrzeżach monarchii austro-węgierskiej. Tu poznajemy Borysa Pasternaka, którego spotkaliśmy już wcześniej w powieści Rychtera „Złoty wilk”. Borys porzuca swoje dotychczasowe życie i rozpoczyna poszukiwania swojej miłości. Ślad kobiety urywa się w Drohobyczu, a ostatnim, który cokolwiek wie, jest pamiętający podróżujące samotnie dwie kobiety konduktor. Borys zatrudnia się jako nauczyciel, by dniami zarabiać, a wieczorami przeszukiwać wszystkie kąty. W końcu jego wytrwałość zostaje nagrodzona. Dostaje list zawierający jedynie imię, nazwisko i adres gdzieś pod Stryjem z zapewnieniem, że właśnie tam znajdzie to, czego szuka. Na terenie Stojanowa, rzeczonego majątku ziemskiego, stoi kopalnia ropy naftowej. Teren zostaje jednak odcięty od świata przez śnieg i siarczyste mrozy, zmuszając Borysa do konfrontacji z sekretami, których nie chciał poznawać. „Czarne złoto” Barłomieja Rychtera znajdziecie na Woblink jako książkę papierową lub ebooka.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.