Beata Legutko Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Sanktuaria Maryjne Wydarzyło się...w Fatimie /Częstochowie /Guadalupe /Tuniki Chrystusa  Pakiet promocyjny + gratis, Książka | Beata Legutko, Sylwia Chaberka

    Komplet albumów o najsłynniejszych sanktuariach maryjnych: Fatimie, Lourdes i Guadalupe. Historia ojawień, opisy miejsc i postaci uczestniczących w objawieniach, mnóstwo ciekawostek oraz bogata szata graficzna zachęcają do ich poznania. Do kompletu dołączono album Tuniki Chrystusa, w którym odkryjemy tajemnicę i wątpliwości związane z dwoma czczonymi relikwiami, przechowywanymi w niemieckim Trewirze i francuskim Argenteuil.

    Promocja
    okładka Ksiądz Dolindo Jezu Ty się o mnie zatroszcz, Książka | Beata Legutko, Marta Wielek

    Książka poświęcona postaci ks. Routolo Dolindo. Ten włoski kapłan doświadczał spotkań z Jezusem przez kilka lat i spisywał je w swoim dzienniku. Podczas jednego z objawień Jezus przekazał mu słowa niezwykłej modlitwy, która dzisiaj jest niezwykle popularna – „Jezu, Ty się tym zajmij”. Autorka opowiada o życiu i doświadczeniach tego niezwykłego kapłana, którego niezwykle cenił Ojciec Pio. Ksiądz Dolindo bardzo cierpiał zarówno fizycznie, jak i duchowo. Był także napiętnowany ...

    Promocja
    okładka Adwent i Boże Narodzenie + szopka, Książka | Beata Legutko, Marta Wielek

    Praktyczny poradnik z propozycjami zabaw i domowych katechez, które pomogą owocnie przeżyć z dzieckiem czas Adwentu i Bożego Narodzenia.

    Do książki dołączona została Szopka Bożonarodzeniowa do kolorowania i samodzielnego montażu.

    Promocja
    okładka Adwent i Boże Narodzenie, Książka | Beata Legutko, Marta Wielek

    Praktyczny poradnik z propozycjami zabaw i domowych katechez, które pomogą owocnie przeżyć z dzieckiem czas Adwentu i Bożego Narodzenia.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.