Bony podarunkowe na Święta

Berardi Giancarlo Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Przygody Sherlocka Holmesa, Książka | Berardi Giancarlo

    Czas na kolejny klasyk w naszej prezentacji mistrzów europejskiego komiksu. Tym razem Giancalrlo Berardi i Giorgio Trevisan i ich adaptacja "Przygód Sherlocka Holmesa". Berardi (rocznik 1949) znany jest niemal każdemu Włochowi bo to pomysłodawca wydawanej od pięćdziesięciu lat serii westernowej pt. "Ken Parker", jeden z flagowych serii Sergio Bonelii Editore. Jest także autorem wielu scenariuszy do serii kryminalnej "Julia" (od niedawna wydawanej także w Polsce) oraz "Diaboli...

    Promocja
    okładka Julia Z archiwum spraw kryminalnych 5 Gdzie jest Jerry?, Książka | Berardi Giancarlo

    W spokojny, słoneczny dzień w jednym z parków Garden City znika chłopiec. Policji trudno dociec, kto może być sprawcą porwania, ponieważ matką jest niezbyt zamożna, wychowująca samotnie syna kobieta. Zaczyna się mozolne śledztwo, mające na celu sprawdzenie wszystkich tropów i osób, które zyskałyby na zaginięciu dziecka. Czas w takich sprawach nie jest sprzymierzeńcem, a każdy dzień zwłoki oddala od znalezienia sprawcy i ofiary. Dokąd tym razem zaprowadzą Julię Kendall jej ded...

    Promocja
    okładka Julia Z archiwum spraw kryminalnych Oczy Otchłani 1, Książka | Berardi Giancarlo, Luca Vannini

    Oczy otchłani to pierwszy odcinek serii Z archiwum spraw kryminalnych, będącej wyborem najlepszych tytułów z przygodami kryminolożki Julii Kendall. Julia to doskonały, realistyczny komiks z gatunku noir. Berardi, przygotowując się do jego napisania, zgłębił wiedzę z zakresu psychopatologii, psychologii, socjologii, balistyki, a nawet uczęszczał na zajęcia  z kryminologii w Istituto di Medicina Legale w Genui. Korzystając z tej wiedzy, autor w misterny sposób buduje fabułę. C...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.