Magdalena Boćko-Mysiorska Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Tosia i Julek idą spać. (Nie) Tacy sami, Książka | Magdalena Boćko-Mysiorska

    Tosia i Julek po wyjściu z przedszkola bawią się z mamą i Teosiem na placu zabaw. Po powrocie do domu cała rodzina je kolację i opowiada sobie o wydarzeniach dnia. Tosia i Julek biorą kąpiel i kładą się do łóżek. Są zmęczeni – Julek tak bardzo, że niełatwo mu zasnąć. Rodzice umiejętnie pomagają mu się wyciszyć i spokojnie zapaść w sen.

    Promocja
    okładka Tosia i Julek czekają na brata (Nie) tacy sami Tom 7, Książka | Magdalena Boćko-Mysiorska

    Mama Tosi i Julka jest w ciąży. To wymagający czas nie tylko dla niej. Jak dzieci zareagują na to, że mama nie ma już tyle sił, by się z nimi bawić? Jak poradzą sobie z emocjami, które w nich narastają?

    Promocja
    okładka Tosia i Julek idą do lekarza Tom 6, Książka | Magdalena Boćko-Mysiorska

    Tosia i Julek zachorowali, więc rodzice zabrali dzieci do lekarza. Julek nie ma problemu z badaniem, ale Tosia niechętnie poddaje się osłuchiwaniu przez panią doktor. Pani doktor ma jednak swoje sposoby, żeby oswoić wrażliwą Tosię ze stetoskopem i patyczkiem.

    Promocja
    okładka Tosia i Julek myją zęby, Książka | Magdalena Boćko-Mysiorska

    Tosia i Julek nie zawsze lubią myć zęby. Jak je skłonić do tej czynności, bez wywierania zbytniej presji? Jak sprawić, aby dzieci nie traktowały mycia zębów jak przykrego obowiązku? Kolejny tom serii Nie tacy sami o dwójce sympatycznych bliźniaków.

    Promocja
    okładka Tosia i Julek uczą się dzielić, Książka | Magdalena Boćko-Mysiorska

    Kolejne sceny z życia bliźniaków - Tosi i Julka. Tym razem rodzeństwo uczy się dzielić

    Promocja
    okładka Tosia i Julek idą do przedszkola, Książka | Magdalena Boćko-Mysiorska

    Seria (Nie) tacy sami powstała z potrzeby serca – zarówno Autorki, jak i Wydawcy. Magdalena Boćko-Mysiorska - blog, świetna polska pedagożka, terapeutka, trenerka i blogerka, promotorka Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia Bez Przemocy stworzyła książki – i dla dzieci, i dla rodziców – jakich do tej pory nie było na polskim rynku. Nie tylko pokazujemy w nich emocje i ważne etapy w rozwoju dziecka – zawsze robimy to z uwzględnieniem jego wrażliwości sensorycznej. W każdej ks...

    Promocja
    okładka Tosia i Julek się kąpią Nie tacy sami Tom 2, Książka | Magdalena Boćko-Mysiorska

    Seria (Nie) tacy sami powstała z potrzeby serca – zarówno Autorki, jak i Wydawcy. Magdalena Boćko-Mysiorska, świetna polska pedagożka, terapeutka, trenerka i blogerka, promotorka Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia Bez Przemocy stworzyła książki – i dla dzieci, i dla rodziców – jakich do tej pory nie było na polskim rynku. Nie tylko pokazujemy w nich emocje i ważne etapy w rozwoju dziecka – zawsze robimy to z uwzględnieniem jego wrażliwości sensorycznej. W każdej książeczc...

    Promocja
    okładka Tosia i Julek robią siku, Książka | Magdalena Boćko-Mysiorska

    Seria (Nie) tacy sami powstała z potrzeby serca – zarówno Autorki, jak i Wydawcy. Magdalena Boćko-Mysiorska, świetna polska pedagożka, terapeutka, trenerka i blogerka, promotorka Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia Bez Przemocy stworzyła książki – i dla dzieci, i dla rodziców – jakich do tej pory nie było na polskim rynku. Nie tylko pokazujemy w nich emocje i ważne etapy w rozwoju dziecka – zawsze robimy to z uwzględnieniem jego wrażliwości sensorycznej. W każdej książeczc...

    Promocja
    okładka Tosia i Julek sprzątają (Nie) tacy sami Tom 8, Książka | Magdalena Boćko-Mysiorska

    Rodzice proszą Tosię i Julka o sprzątniecie pokoju. Tosia z chęcią zabiera się do pracy, ale Julek się buntuje. W jaki sposób tacie uda się nakłonić Julka do posprzątania zabawek? Jak wyegzekwować określone zachowania bezprzemocowo i w duchu rodzcielstwa bliskości? Kolejna książka z niezwykle popularnej serii (Nie) tacy sami autorstwa znanej psycholożki i blogerki parentingowej Magdy Boćko-Mysiorskiej.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.