Bohdan Arct Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Nowość
    okładka W pościgu za V-1, Ebook | Bohdan Arct

    W czasie ataków Niemcy użyli łącznie około 8000 latających bomb V-1. Z liczby tej około jedna czwarta bomb dotarła do Londynu i jego okolic, reszta została zniszczona przez obronę. W walce z nowym zagrożeniem wzięli udział także Polacy. Po zakończeniu wojny, w dniu 18 września 1946 roku, Air Marshal sir James M. Robb, dowódca całości Fighter Command, mówiąc o polskich myśliwcach, którzy służyli pod jego komendą w czasie nalotów V-1, stwierdził, że mieszkańcy Londynu i południ...

    Nowość
    okładka Wielki dzień Dywizjonu 303, Ebook | Bohdan Arct

    W wielu bojach Dywizjon 303 osiągnął rezultaty wyższe od wyników jakiegokolwiek innego polskiego dywizjonu. W okresie od sierpnia 1940 roku do zakończenia ostatniej wojny piloci tej formacji zniszczyli ogółem 205 samolotów nieprzyjacielskich na pewno, 40 prawdopodobnie, a 18 uszkodzili. Autor w barwny sposób ukazuje część historii sławnego dywizjonu. Ten kolejny tomik z reaktywowanego legendarnego cyklu wydawniczego wydawnictwa Bellona przybliża czytelnikowi dramatyczne wyd...

Bohdan Arct Ebooki

Bohdan Arct (pseudonim Hoffer H., Prestone J.) był odznaczonym polskim pilotem myśliwskim II wojny światowej, członkiem elitarnego Caterpillar Club, kawalerem Virtuti Militari i najpoczytniejszym polskim lotnikiem-pisarzem z nakładem książek, który osiągnął 3,3 mln egzemplarzy.

Niezwykłe życie Bohdana Arcta

Bohdan Stanisław Arct urodził się 27 maja 1914 r. w Warszawie, w rodzinie o literackich tradycjach. Matka, Maria Buyno, była popularną autorką książek dla dzieci, ojciec - Zygmunt Arct - wydawcą i właścicielem księgarni, a dziadek - Michał Arct - autorem słowników. Po zdanej maturze, Bohdan zaciągnął się do wojska i ukończył Szkołę Podchorążych Rezerwy Lotnictwa w Dęblinie (1934). W tym samym roku rozpoczął studia na warszawskiej ASP, na kierunku grafika użytkowa. Nie przestał jednak rozwijać się jako pilot. W ciągu długiej kariery latał w Polskich Siłach Powietrznych, jako dowódca eskadry B w dywizjonie 303, dowódca Obrony Powietrznej Wielkiej Brytanii czy dowódca 316 dywizjonu myśliwskiego, co uczyniło z niego pierwszego oficera rezerwy w polskim lotnictwie na tym stanowisku. W wolnych chwilach spisywał wspomnienia, które później posłużyły mu jako materiał do książek. W sumie wykonał 131 lotów bojowych, a na liście Bajana sklasyfikowano go na 71. pozycji.

Po II wojnie światowej, Bohdan Arct powrócił do Wrocławia wraz z drugą żoną (Beryl Evans) oraz córką Krystyną. Jako, że nie miał przydziału wojskowego, zatrudnił się jako grafik i zajął się opracowywaniem pamiętników z czasów lotnictwa i niewoli. W 1959 lotnik-pisarz został aresztowany pod zarzutem "ujawnienia tajemnicy państwa sojuszniczego", które dotyczyło podania danych technicznych rosyjskich MiG-ów w książce "Samoloty świata". Jako, że zarzut był absurdalny i łatwy do odparcia, Arct wkrótce wyszedł na wolność.

Ostatnie lata życia spędził pisząc kolejne książki. Zmarł 11 maja 1973 roku i został pochowany na cmentarzu w Siedlcach.

Twórczość literacka pilota Dywizjonu 303

Bohdan Arct ma w swoim dorobku aż 43 książki, zarówno historyczne czy wspomnieniowe ("Niebo w ogniu"), jak i beletrystyczne ("Cena życia"). Pisarz zadebiutował w latach 30. XX wieku w prasie młodzieżowej, jednak rozwój jego kariery literackiej przypada na lata powojenne. Pierwsze książki Bohdana Arcta z serii "Biblioteka Lotnicza" wydał u swego stryja, Stanisława Arcta.

W swoich książkach oraz na wieczorach autorskich, Arct popularyzował wiedzę o lotnictwie i wojnie. W 1951 roku część jego książek została objęta cenzurą i wycofana z bibliotek. Współcześnie rośnie zainteresowanie postacią i literaturą Bohdana Stanisława Arcta. W 2002 roku wydania w oryginalnej formie doczekały się jego pamiętniki ze stalagu i dywizjonów bojowych. W księgarni internetowej Woblink znajdziecie audiobooki pisarza, m.in. "Rycerzy biało-czerwonej szachownicy", "Kamikadze, boski wiatr" czy "Podniebne asy".

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.