Jeździectwo jest wspaniałą pasją, która umożliwia nawiązanie silnej więzi między koniem a człowiekiem. Kontakt z tym fascynującym zwierzęciem może dostarczyć wielu niezapomnianych przeżyć i przerodzić się we wspaniałą przygodę. Piękno jeździectwa objawia się także w jego różnorodności. Wybór dyscyplin jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie najbardziej odpowiadającą swoim możliwościom i upodobaniom.
Lubisz konie? Rozpocząłeś naukę jazdy konnej albo dopiero się nad tym zastanawiasz?Ta encyklopedia jest dla ciebie! Znajdziesz tu informacje o wyposażeniu jeźdźca, typach i maściach koni oraz o ich pielęgnacji i cechach charakterystycznych.Autorka krok po kroku nauczy cię, jak zachować się w stadninie lub szkółce jeździeckiej, a także jak przygotować konia do jazdy i prawidłowo na niego wsiadać. Ponadto wskaże ci techniki jazdy, opisze pomoce jeździeckie i przedstawi skalę wy...
Jeździectwo to wspaniały rodzaj rekreacji, sportu i pasji. Warto zdać sobie sprawę z faktu, że nigdy nie jest za późno na tę przygodę. Dyscyplina staje się z roku na rok bardziej popularna i coraz młodsi adepci przychodzą do szkół jeździectwa, by obcować z końmi i w ich towarzystwie odnajdywać przyjemność, relaks i możliwość aktywności fizycznej. Zwierzęta te są równie ważnym jak człowiek podmiotem jeździectwa, nie tylko narzędziem do osiągania sukcesów.
Szczególną, coraz bardziej popularną dziś formą leczenia jest terapia z udziałem koni. Obcowanie z tymi dostojnymi zwierzętami wywiera pozytywny wpływ na psychikę oraz wspomaga, kompensuje i redukuje różnego rodzaju nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem układu ruchu człowieka. Książka Jagody Bojarczuk, autorki Atlasu jeździectwa (Wydawnictwo SBM, 2016), to bogato ilustrowana pozycja zawierająca najważniejsze informacje na temat niezwykłych stworzeń, jakimi bez wątpienia...
Jeździectwo to wspaniały rodzaj rekreacji, sportu i pasji. Warto zdać sobie sprawę z faktu, że nigdy nie jest za późno na tę przygodę. Dyscyplina staje się z roku na rok bardziej popularna i coraz młodsi adepci przychodzą do szkół jeździectwa, by obcować z końmi i w ich towarzystwie odnajdywać przyjemność, relaks i możliwość aktywności fizycznej. Zwierzęta te są równie ważnym jak człowiek podmiotem jeździectwa, nie tylko narzędziem do osiągania sukcesów. Atlas jeździectwa zos...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.