Znakomite wsparcie rozwoju emocjonalnego dzieci wprost od autorek bestsellerowych „Wielkiej księgi supermocy” i „Wielkiej księgi superskarbów”.
Wszyscy mamy niesamowite moce. Sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni. Dzięki temu notatnikowi nie tylko odkryjesz, jakie są twoje supermoce, ale jeszcze lepiej wykorzystasz je w praktyce. Czy odważysz się zacząć?
Książka o przyjaźni, empatii, potrzebie więzi oraz o tym, że nie warto oceniać innych po pozorach. O mocy, jaką dają wspólnota oraz wzajemna życzliwość. Historia sąsiadów, którzy nie znają siebie nawzajem: bo czy mama dziesięciorga hałaśliwych kurcząt może się spodziewać, że poważny sąsiad w garniturze lubi dzieci? A czy ogr, wyglądający zupełnie jak… ogr, może liczyć na to, że ktoś zechce się z nim zaprzyjaźnić? Pewna awaria wywoła lawinę nieoczekiwanych zdarzeń. Bo prawdziw...
Jerzyk był pewien, że urodził się po to, by latać. Codziennie wypatrywał na niebie samolotów, próbował sam konstruować skrzydła (każdego rodzaju), na każde święta prosił o nie nawet pod choinkę… Ale nic nie działało. Nadal nie umiał latać. Pewnego dnia mama powiedziała mu, że istnieją inne sposoby na to, by fruwać, i podarowała Jerzykowi jego pierwszą książkę. Chłopiec długo nie mógł zrozumieć, co mama miała na myśli. Aż do dnia, w którym… zaczął latać! Jak to zrobił? Wzrusza...
Nikoś i jego dziadek jeżdżą razem na rowerach, czytają, rozmawiają o sztuce, rozwiązują zadania z matematyki… A wszystko to, oczywiście, gdy nie uciekają przed stadem piranii! Bo dziadkowie i babcie nie tylko uczą nas wielu rzeczy, ale są świetnymi kompanami do zabawy. To nasi najbardziej oddani przyjaciele. Wzruszająca, pełna humoru i czułości opowieść o niezwykłej relacji łączącej dziadków z wnukami – ważnej i wartościowej dla obu stron. Miłość i wsparcie dziadków daje dzie...
Nowa książka autorek bestsellerowej „Wielkiej księgi supermocy”!
Rodzina, wspomnienia, nauczyciele, przyroda, zwierzęta, przyjaciele, marzenia… Najważniejsze skarby nie są materialne. Chowamy je w sercu i pamięci, aby przynosiły nam otuchę w trudnych chwilach.
Nasze superskarby sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi. Jakie są twoje?
Taniec lub czytanie, poczucie humoru lub kreatywność, zwinność lub matematyka. Wszyscy Wszyscy mamy niesamowite moce. Sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni. A jaka jest twoja supermoc? Wielka księga supermocy to inspirujący zbiór pięknie ilustrowanych talentów, które pozwolą zastanowić się dziecku nad własną tożsamością, kompetencjami oraz umiejętnościami, które chciałoby rozwijać. Susanna Isern jest pisarką, psycholożką i mamą trójki dzieci. Wiosną 2011 r. ujrza...
Ratunku! Moja siostra jest nosorożcem! Mój brat jest małpką! Bycie bratem lub siostrą to nie zawsze łatwa sprawa. Czasami rodzeństwo potrafi być naprawdę nudne, upierdliwe, marudne czy męczące. Ale nikt nie umie rozśmieszyć tak jak młodszy braciszek, czy wykazać się odwagą i siłą jak starsza siostra. A gdy rodzeństwo znika z pola widzenia, to ogromnie się za nim tęskni. Hmm, może jednak posiadanie brata czy siostry nie jest aż takie złe? Nie od dziś wiadomo, że kto się czubi...
Jerzyk był pewien, że urodził się po to, by latać. Codziennie wypatrywał na niebie samolotów, próbował sam konstruować skrzydła (każdego rodzaju), na każde święta prosił o nie nawet pod choinkę… Ale nic nie działało. Nadal nie umiał latać. Pewnego dnia mama powiedziała mu, że istnieją inne sposoby na to, by fruwać, i podarowała Jerzykowi jego pierwszą książkę. Chłopiec długo nie mógł zrozumieć, co mama miała na myśli. Aż do dnia, w którym… zaczął latać! Jak to zrobił? Wzrusza...
Minimoni uwielbia malować różne kolorowe rzeczy: czerwone biedronki, niebieskie niebo, żółte banany… Za to nigdy nie malowała buziaka. Jakiego koloru powinien być? Czerwony, jak pyszny sos pomidorowy? Nie, bo czerwień to także kolor gniewu. A może zielony, jak krokodyle, które zawsze wydawały jej się takie sympatyczne? Nie ma mowy, to przecież kolor warzyw, a ona ich nie lubi! A więc jak się dowiedzieć, jakiego koloru są buziaki?
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.