Celem tej książki jest pomóc nam odnaleźć drogę do tego czego wszyscy pragniemy: radości, pokoju, pogody ducha, zdrowia, realizacji naszych zamierzeń i aspiracji. Aby mogło się to udać musi jednak zostać spełniony podstawowy warunek jakim jest osiągnięcie większej świadomości tego co dzieje się w nas na poziomie fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym.
Lise Bourbeau – autorka ponad 14 książek, w tym bestsellera „Wsłuchaj się w swoje ciało” (Wydawnictwo Kos, Katowice) założycielka jednej z największych szkół rozwoju osobistego w Kanadzie, których filie działają od kilkunastu lat w ponad dwudziestu krajach świata. Czy odnosicie czasem wrażenie że w swoim rozwoju wewnętrznym, stoicie w miejscu, że pewne sprawy które wydawały się Wam rozwiązane po raz kolejny nie dają Wam spokoju? By może szukacie wyjścia w złym miejscu. Kolej...
Sekrety Lise Bourbeau ujawnione! Lise Bourbeau jest często opisywana jako kobieta ponadczasowa. Ponadto udaje jej się zachować witalność 50-letniej kobiety w wieku 79 lat! Liczne pytania o wspaniałą kondycję skłoniły ją do napisania tej książki, w której ujawnia swoje sekrety. Ta książka jest dla każdego, bez względu na wiek czy płeć. Sugeruje jasne i proste metody: • jak opóźnić starzenie się ciała fizycznego, emocjonalnego i psychicznego; • jak odzyskać utraconą energię; •...
Oto długo oczekiwana kontynuacja bestsellerowej książki Lise Bourbeau, „Bądź sobą – Wylecz swoje 5 ran”, opublikowanej przez nas w 2012 r. i wciąż osiągającej rekordową sprzedaż dzięki tłumaczeniom aż w 16 językach. W tym tomie Autorka, z pomocą licznych przykładów, dzieli się swoją fachową wiedzą i bogactwem osobistych doświadczeń, aby kierować tymi, którzy szukają konkretnych sposobów uleczenia ich cierpienia. Czytelnicy nauczą się rozpoznawać mechanizmy pięciu ran i bę...
Lise Bourbeau, autorka trzynastu książek, w tym bestsellera Wsłuchaj się w swoje ciało – to twój najlepszy przyjaciel na ziemi; założycielka największej szkoły rozwoju duchowego w Quebecu (Kanada), której oddziały znajdują się już w wielu krajach na całym świecie. Lise Bourbeau od dwudziestu lat specjalizuje się w metafizyce. Podczas pro-wadzonych przez siebie szkoleń, od roku 1982 pracowała bezpośrednio z ponad 15000 osób. Wielu z nich pomogła znaleźć przyczyny chorób i do...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.