Bożena Bobrzyk-Stokłosa Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Magiczne opowiadania Świętego Mikołaja, Książka | Bożena Bobrzyk-Stokłosa, Arleta Remiszewska, Ślizowska Monika

    Święta tuż-tuż! Mikołaj ma pełne ręce roboty. Tak jak Aniołek i inni współpracownicy Świętego, którzy w grudniu wyruszają w trasy, by roznosić prezenty. Co się stanie, gdy poplączą im się drogi? Babcia i wnuczek co roku pieką świąteczny makowiec. Dlaczego ich ciasto nie może się obejść bez rodzynek? Do Alki i jej babci na Wigilię schodzą się przyjaciele z dzielnicy. Czy wystarczy im krzeseł i czy w końcu poznają nowego sąsiada? Posłuchajcie opowieści o magii obdarowywania, oc...

    Promocja
    okładka Święta Kini i Funiatka, Książka | Bożena Bobrzyk-Stokłosa

    Prószy śnieg, pachnie świerk, Mikołaj pędzi saniami...Daj się oczarować magii świąt, otul się grudniowymi opowieściami!Była sobie mała Kinia, która marzyła o świętach magicznych, z prawdziwym elfem i Mikołajem, a nie żadnym tam bajerem!Był sobie jej piesek, Funiatek, który owszem, przemówiłby w Wigilię, ale do przedstawiciela własnego gatunku.Oto święta zapowiadają się coraz bardziej... bezmagicznie. Nici z wyczekiwanej wieczerzy u dziadków, bo babcia musi iść do pracy. Czy m...

    Promocja
    okładka Uśmiechy i łezki misia Domisia, Książka | Bożena Bobrzyk-Stokłosa

    Ile promyczków i słonych kropelek wypełni misiowy dzień? Zmężniał nam ten mały misio – pa, pa, żłobku! Serca rodziców i siostrzyczki Olmisi przepełnia miłość i duma. Domiś wciąż wyciąga łapki po nieznane, lecz zawsze przy wsparciu niedźwiedziej rodzinki. Dlaczego warto być wytrwałym jak strażak Samiś? Co łączy misiowizor z powiedzeniem: „co za dużo, to niezdrowo”? I czy Wróżek Sikmiś każdego odwiedza w tym samym czasie? Nie warto się troskać – warto się troszczyć, by troski ...

    Promocja
    okładka Idą święta, Książka | Arleta Remiszewska, Izabela Michta, Bożena Bobrzyk-Stokłosa

    Przy kominku...
    mig-mig, migają dobre serduszka,
    szsz... szsz... ktoś szepcze bajkę do uszka.
    A za oknem...
    wzium, złote sanie rozpędzone,
    szast-prast, gnają szybko w naszą stronę!

    Czy mały szyszak znajdzie brakującą przyprawę do piernika? Jak przygotować bałwankowi miejsce przy wigilijnym stole? I czy marzenia Kini o prawdziwie magicznych świętach się spełnią?

    Opowiadania wyjątkowe jak aromat świąt!

    Promocja
    okładka Niedźwiedzi świat Olmisi, Książka | Bożena Bobrzyk-Stokłosa

    Ile uczuć kryją misiowe serduszka i jakie myśli mieszczą misiowe łebki? Zawsze dobrze być pogodną misią! Wszędobylska Olmisia przekonuje się o tym na własnym futerku. Oczywiście przy wsparciu niedźwiedzich rodziców i radosnym a gu gu braciszka Domisia. Czy da się polubić brokatowe okulary i truskawkę na pyszczku? Co oznacza: jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz, a także: nie śmiej się, dziadku, z cudzego wypadku? I czy każdy musi rosnąć tak szybko jak Wielguś? Nie war...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.