Majówkowy Maraton Czytelniczy

Bronisława Ostrowska Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Gwiazdka. Choinkowe świeczki, Książka | Bronisława Ostrowska


    Wspaniale ilustrowana wierszowana opowiastka dla najmłodszych.

    Promocja
    okładka Zwierzęta. Opłatek, Książka | Bronisława Ostrowska


    Wspaniale ilustrowana wierszowana opowiastka dla najmłodszych.

    Promocja
    okładka Okno miejskie. Boże drzewko, Książka | Bronisława Ostrowska


    Wspaniale ilustrowana wierszowana opowiastka dla najmłodszych.

    Promocja
    okładka W ogrodzie. Droga, Książka | Bronisława Ostrowska


    Wspaniale ilustrowana wierszowana opowiastka dla najmłodszych.

    Promocja
    okładka Gwiazda trzejkrólowa W lesie, Książka | Bronisława Ostrowska


    Wspaniale ilustrowana wierszowana opowiastka dla najmłodszych.

    Promocja
    okładka Psy i koty Króliki Myszka, Książka | Bronisława Ostrowska


    Książeczka składa się z trzech wierszyków: Psy i koty, Króliki oraz Myszka

    Promocja
    okładka Wierszyki dla pięciolatka, Książka | Władysław Bełza, Bronisława Ostrowska, Stanisław Jachowicz, Adam Mickiewicz

    „Wierszyki dla pięciolatka” to książka prezentująca dzieciom znane wiersze polskich autorów. Utwory, które wciąż uczą i bawią, zostały dobrane odpowiednio do wieku dziecka, aby nie były zbyt długie i trudne. Czytelnik znajdzie tu wiersze takich autorów jak: Maria Konopnicka, Władysław Bełza czy Stanisław Jachowicz. Książka została również bogato zilustrowana, aby łatwiej było zainteresować dziecko wspólną lekturą.

    Promocja
    okładka Bohaterski miś czyli przygody pluszowego niedźwiadka na wojnie, Książka | Bronisława Ostrowska

    Bohaterski miś, czyli przygody pluszowego niedźwiadka na wojnie to książka nie tylko dla dzieci. Z przyjemnością przeczytają ją także starsi czytelnicy. Jest to piękna, bardzo patriotyczna narracja pluszaka urodzonego we Lwowie w 1910 roku, w pięćsetną rocznicę Grunwaldu. Od narodzin misia w szwalni, po koniec pierwszej wojny światowej miś rzucony jest w burzliwy wir historii, jest świadkiem wielu wydarzeń, które szczegółowo relacjonuje. Przeżywa chwile grozy, ale i ogromnej ...

    Promocja
    okładka Dzięcioł puka, sroczka skrzeczy, Książka | Bronisława Ostrowska

    W swoich wierszykach Bolesława Ostrowska odkrywa przed dziećmi piękno otaczającej przyrody, świat, w którym można spotkać ruchliwego kreta, płochliwe zające, śpieszne pliszki czy dostojnego bociana. Dosłyszeć szepty świerszcza, świergot wróbelków, skrzeczące sroczki, a także rojnie gwarzące pszczoły.
    Udajmy się zatem do tej przecudnej krainy pełnej perełek polskiej poezji.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.