Jedna z bardziej znanych książek dla dzieci Mieczysławy Buczkówny, poetki, pisarki, tłumaczki literatury francuskiej, szwedzkiej i – przede wszystkim – rosyjskiej, wielokrotnie nagradzanej, również za twórczość adresowaną do najmłodszych czytelników. Opublikowana w 1967 r. powieść należy do cyklu, który łączy sylwetka Piotrusia, radosnego, wrażliwego chłopca. Razem z nim i jego przyjaciółmi poznajemy świat dziecięcych marzeń, czasem także obaw i trosk. Z właściwym sobie humor...
"Bajki dla Ewy" to opowieść o przygodach Piotrusia. Chłopiec został w domu sam i ma pod opieką swoją młodszą siostrzyczkę. Czym zająć Ewę? Jak sprawić, żeby nie tęskniła za rodzicami i babcią? Chłopiec postanawia wymyślić dla niej bajki. Czy spodobają się Ewie? Z pewnością, bo jej starszy brat jest bardzo pomysłowy chłopcem. Pogodna historia, która na kilka godzin zaj...
Audiobook dla dzieci. Bajki dla Ewy” to trzecia już z kolei opowieść o przygodach Piotrusia.Poprzednie jego losy znajdziemy w książkach "Piotruś Pierwszak" i "Piotruś zuch". Wszyscy, którzy znają „Piotrusia pierwszaka” i „Piotrusia zucha”, z pewnością chętnie sięgną po kolejny audiobook z bajkami autorstwa Mieczysławy Buczkówny. To już trzecia część wspaniałych opowiadań o dzielnym Piotrusiu i jego przygodach. Nawet ci, którzy jeszcze go nie poznali, bez problemu odnajdą się...
Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.
Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.
Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.
Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.
MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.
Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.