Bunting Philip Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Najbardziej niedorzeczne zwierzęta świata
, Książka | Bunting Philip

    Jak to możliwe, że zwierzęta bezproblemowo egzystują w tak różnych i często ekstremalnych (z punktu widzenia człowieka) miejscach na Ziemi? To bardzo proste! Zaadoptowały się do świata, w którym żyją! Książka „Najbardziej niedorzeczne zwierzęta świata” to drugi po „Najbardziej bezsensownych zwierzęta świata” leksykon zwierząt, przedstawiający je w zabawny sposób, ale niepozbawiony zaskakujących faktów na ich temat. Poznajemy m.in. rawkę błazna o wyjątkowych barwach i zabójcz...

    Promocja
    okładka Najbardziej bezsensowne zwierzęta świata
, Książka | Bunting Philip

    Świat pełen jest zwierząt, o istnieniu których albo nie wiemy, albo których obecność jest dla nas zagadkowa i wydaje się bez sensu. Po co, bowiem, na Ziemi żyją komary, pijawki czy tajpany pustynne? Po co nam trująca rozdymka, przedziwny dziobak czy uroczy puklerzniczek karłowaty? Co one właściwie robią? Książka „Najbardziej bezsensowne zwierzęta świata” to zabawny leksykon kilkudziesięciu zwierząt, które nam, ludziom, nie mają nam nic do udowodnienia. Dzielą z nami tę samą ...

    Promocja
    okładka Ja i moje mikroby. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć, Książka | Bunting Philip

    Czy wiesz, że nikt z nas nigdy nie jest sam? I to bardzo dosłownie! Twoje ciało jest zamieszkiwane przez miliony mikrobów – stworzonek tak maleńkich, że niewidocznych gołym okiem. NIemożliwe? A jednak! Wirusy, bakterie i grzyby, z którymi dzielisz ciało, mogą ci pomagać, ale i szkodzić. Czym zajmują się w Twoim ciele? Jak dbać o dobrych lokatorów i wystrzegać się złych? O tym wszystkim przeczytasz w książce „Ja i moje mikroby. Akademia mądrego dziecka”! „Ja i moje mikroby. ...

    Promocja
    okładka Wspaniała mądrość mrówek, Książka | Bunting Philip

    Czego możemy się nauczyć od mrówek?
    Najmniejsze stworzenia mogą nam udzielić odpowiedzi na największe pytania. Trzeba tylko umieć je dostrzec. Przekonaj się, jak wielu mądrych rzeczy możemy nauczyć się od maleńkich mrówek.
    Philip Bunting jest autorem przezabawnej biografii ludzkości Jak się tu znaleźliśmy? Nie jest myrmekologiem ani entomologiem, ale wierzy, że odpowiedzi na wiele pytań, które stawia przed nami życie, można znaleźć we własnym ogródku.

    Promocja
    okładka Jak się tu znaleźliśmy?, Książka | Bunting Philip

    Nieautoryzowana biografia całej ludzkości. Philip Bunting zabiera nas w niesamowitą podróż do naszych początków: od Wielkiego Wybuchu do momentu narodzin każdego z nas. A wszystko to zajmie tyle samo czasu, co zjedzenie śniadania!
    Przezabawna i pięknie ilustrowana książka, która daje odpowiedzi na wiele pytań i pobudza ciekawość odkrywania świata.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.