Butschkow Ralf Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Mądra Mysz Ciekawe zawody moich przyjaciół, Książka | Butschkow Ralf

  Moi przyjaciele mają bardzo ciekawe zawody – dentystka, pilot, ogrodniczka, strażak, policjant, ratownik medyczny. Każdy z nich chętnie opowiada o swojej pracy. Czy uda się umieścić wybity ząb w szczęce boksera? Jak wygląda kuchnia w samolocie? Jak z nasion wyrasta roślina? Ile metrów ma wąż strażacki? Jakimi pojazdami porusza się policja? A ratownik medyczny? Seria Mądra Mysz to książeczki, które objaśniają świat.

  Promocja
  okładka Mam przyjaciela piłkarza ekstraklasy, Książka | Butschkow Ralf

  Z czego się składa ubiór piłkarza na boisku? Jak trenować siłę, wytrzymałość i sprawność? Jak trener omawia z drużyną taktykę? Co to jest rzut wolny? I czy główka rzeczywiście nic nie boli? O tym wszystkim opowiada Filip - najprawdziwszy piłkarz ekstraklasy.

  Promocja
  okładka Mam przyjaciółkę lekarza weterynarii, Książka | Butschkow Ralf

  Do lekarza weterynarii trafiają różne zwierzęta - jest piesek i królik, a na wyjazdach owieczka i konik. Niestety, jeż znowu nie opłacił składki i nie będzie leczony.
  A dlaczego królikom trzeba obcinać pazurki? Jak należy leczyć zapalenie łapy u psa? Co to właściwie jest szczepienie?
  Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znajdziesz w tej książce.

  Promocja
  okładka Mam przyjaciółkę opiekunkę zwierząt, Książka | Butschkow Ralf

  Hania pracuje w ogrodzie zoologicznym. Dziś zabiera do pracy Tomka - chce mu dokładnie wszystko pokazać. Po tej wyprawie Tomek dowie się kto kąpie słonie, kto gotuje zwierzętom obiad, a kto buduje nowe drabinki dla małp.

  Promocja
  okładka Mam przyjaciółkę ogrodniczkę, Książka | Butschkow Ralf

  W piękny majowy dzień idę odwiedzić moją przyjaciólkę w jej sklepie ogrodniczym. Tylu ludzi kupuje tu rośliny do ogrodu lub na balkon. Oglądam szklarnię, sadzonki, nasiona, a w prezencie dostaję skrzynkę z sadzonkami pomidorów. Wiem już tyle o uprawach, że na pewno pomidory u mnie urosną!

  Promocja
  okładka Mam przyjaciela pszczelarza, Książka | Butschkow Ralf

  Jak się robi miód? Jak wygląda wnętrze ula? Jak pracowite pszczoły przenoszą nektar kwiatowy? Na te i wiele innych pytań odpowie pszczelarz Karol. Warto poznać tajniki tego niezwykle ciekawego zawodu.

  Promocja
  okładka Mam przyjaciela kucharza, Książka | Butschkow Ralf

  Mój przyjaciel Stefan jest kucharzem i robi najlepsze spaghetti świata. Zanim jego dania trafią na talerze, trzeba najpierw kupić składniki, przygotować je, ugotować, przyprawić… A wszystko, co gotuje Stefan, jest bardzo zdrowe. Nawet desery!

  Promocja
  okładka Mam przyjaciela kosmonautę, Książka | Butschkow Ralf

  Jurek ma bardzo ciekawy zawód - jest kosmonautą. Właśnie przygotowuje się w ośrodku szkoleniowym do swojego pierwszego lotu w kosmos. Wszystkim zainteresowanym dzieciom opowiada, co musi umieć kosmonauta i jak wygląda życie oraz praca na orbicie.

  Promocja
  okładka Mam przyjaciółkę pielęgniarkę, Książka | Butschkow Ralf

  Jak działa izba przyjęć? Co robią pielęgniarki? Dlaczego na sali operacyjnej musi być bezwzględnie czysto? I co to właściwie jest promieniowanie rentgenowskie? na te pytania zapewne wszyscy uzyskacie odpowiedzi sięgając po tą książkę.

  Promocja
  okładka Mądra mysz. Mam przyjaciół rolników, Książka | Butschkow Ralf, Susanne Schurmann

  Promocja
  okładka Mam przyjaciółkę dentystkę, Książka | Butschkow Ralf

  Darek dwa razy w roku chodzi do dentysty. Dzisiaj pani dentystka opowie chłopcu o swojej pracy. Niektóre rzeczy Darek już wie, ale jak nazywają się te wszystkie narzędzia? I czy uda się umieścić wybity ząb w szczęce boksera?

  Promocja
  okładka Mam przyjaciela kierowcę ciężarówki, Książka | Butschkow Ralf

  Jak przewieźć ciężarówką kontenery?
  Jak działa betoniarka?
  Co to jest oś nadążna?
  I ile miejsca ma kierowca ciężarówki, żeby się przespać?
  Dobrze, że Antoś ma przyjaciela Mirka, który pracuje w firmie transportowej i jeździ ciężarówką.

  Promocja
  okładka Mam przyjaciółkę ratownika medycznego, Książka | Butschkow Ralf

  Zawód Ani polega na pomaganiu ludziom - jest ratownikiem medycznym. Kiedy Marysia złamała nogę, Ania natychmiast udzieliła jej fachowej pomocy. A czas w szpitalu upływa dziewczynce szybko, ponieważ jest przy niej Ani, która wszystko wyjasnia i tłumaczy.

  Promocja
  okładka Mądra Mysz. Mam przyjaciela policjanta, Książka | Butschkow Ralf

  Promocja
  okładka Mam przyjaciela kierowcę rajdowego. Mądra mysz, Książka | Butschkow Ralf

  Wojtek lubi jeździć szybkimi samochodami – im szybsze, tym lepiej. Dobrze się składa, bo jest kierowcą rajdowym. Opowiada mnóstwo ciekawych rzeczy wszystkim dzieciom, które są ciekawe, jak wygląda pasjonujący świat Formuły 1.

  Promocja
  okładka Mam przyjaciela kierowcę autobusu. Mądra mysz, Książka | Butschkow Ralf

  Andrzej musi sobie świetnie radzić z różnymi sprawami — jest przecież kierowcą autobusu.
  Skąd pasażerowie wiedzą, kiedy przyjedzie następny autobus? Skąd wiedzą, jaką jedzie trasą?
  Są różne typy autobusów. I wszystkie potrzebują specjalnej myjni!

  Promocja
  okładka Mądra mysz. Mam przyjaciela kolejarza, Książka | Butschkow Ralf

  Franek ma ciekawy zawód - jest maszynistą. Dlatego chętnie opowiada o swojej pracy wszystkim dzieciom, które chciałyby w przyszłości zostać kolejarzami.

  Promocja
  okładka Mam przyjaciela pilota, Książka | Butschkow Ralf

  W jaki sposób tyle bagaży w odpowiednim czasie trafia na pokład samolotu? Jak zapewnić, by z jednego pasa nie startowały jednocześnie dwa samoloty? Jak wygląda kuchnia w samolocie? To wszytsko wie Stefan. Lata wielkimi odrzutowcami jako pilot. Dokładnie zna wszystkie przełączniki i gałki, a poza tym potrafi o wszystkim, co się dzieje na lotnisku, opowiedzieć dzieciom.

  Promocja
  okładka Mam przyjaciela strażaka. Mądra Mysz, Książka | Butschkow Ralf

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.