C. Leigh Broadhurst Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Astma Łagodzimy naturalnie Oddychaj swobodnie z pomocą natury, Książka | C. Leigh Broadhurst

    W swojej książce dr Broadhurst w sposób jasny i zrozumiały przedstawia wiele praktycznych informacji, które wyjaśniają przyczyny powstawania astmy, a także daje wskazówki, które pozwolą skutecznie złagodzić objawy tej choroby przy pomocy naturalnych środków leczniczych. Ta publikacja to doskonały drogowskaz do tego, by przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem i – z pomocą natury – zacząć wreszcie swobodnie oddychać!

    Promocja
    okładka Stosujemy miód Pyłek pszczeli, mleczko pszczele, propolis - leki natury, Książka | C. Leigh Broadhurst

    Czy wiedziałeś, że... Pyłek pszczeli pomaga w łagodzeniu stanów alergicznych, usuwaniu zmęczenia, zmniejszaniu wysokiego poziomu cholesterolu we krwi, leczeniu niepłodności, żylaków, zapalenia prostaty i raka, a także przyspieszaniu procesu dochodzenia do zdrowia, również po operacji? Od ponad 2000 lat propolisu używa się jako środka antyseptycznego i oczyszczającego? Miodu używa się z powodzeniem do leczenia 30 różnych rodzajów ran i przewlekłych infekcji skórnych? Mleczko p...

    Promocja
    okładka Cukrzyca leczymy i zapobiegamy Naturalna pomoc w przywróceniu kontroli nad chorobą, Książka | C. Leigh Broadhurst

    Główną przyczyną cukrzycy typu II (insulinoniezależnej) jest niewłaściwa dieta oraz brak ćwiczeń fizycznych, dlatego przy pomocy odpowiedniego żywienia można zapobiec cukrzycy, można ją kontrolować, a nawet można odwrócić jej przebieg. Jeżeli masz cukrzycę typu I (insulinozależną), stosując wskazówki opisane w tej publikacji, zdołasz obniżyć dawki insuliny, zredukować powikłania i, dzięki temu, poprawić jakość swego życia. Jeśli jesteś chory na cukrzycę, koniecznie spróbuj za...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.