Ela chciałaby mieć własnego psa! Ale tata ciągle mówi, że zobaczymy, a potem i tak się nic nie dzieje. Aż któregoś dnia... Prosta i zabawna historia obrazkowa, szczególnie ciekawa dla małych miłośników zwierząt, którzy chcą się dowiedzieć, jak bardzo psy mogą się między sobą różnić - zarówno wyglądem, jak i usposobieniem. W tej serii również inna książka obrazkowa w dużym formacie „Jabłonka Eli", a także mniejsze książki o młodszej Eli: „Ubranka Eli”, „Piłka Eli”, „Kwiaty o...
Ela dostaje piękną czerwoną piłkę i zaczyna się nią bawić. Pies Hektor łapie piłkę i gdzieś ją chowa. Ela szuka i szuka. Gdzie jest piłka?
Ciepła i zabawna historia obrazkowa dla najmłodszych.
Przy okazji, towarzysząc Eli w poszukiwaniach piłki, maluchy poznają podstawowe pojęcia przestrzenne - na, pod, za itp.
Jabłonka jest najlepszą kryjówką Eli i Olka. Bawią się na niej przez cały rok.
Ale pewnej zimowej nocy wichura powala jabłonkę. Eli tak bardzo brakuje ukochanego drzewa! Wiosną mama kupuje w szkółce nową jabłonkę. Kilka miesięcy później uroczyście zrywają pierwsze jabłko z nowego drzewka. Jest pyszne!
Jeżdżenie to wielka frajda. Jeździć można trzykołowym rowerkiem, wózkiem, autem, a zjeżdżać na zjeżdżalni i na sankach. Na łódce się pływa, ale to też niezła jazda! Ela i Olek bawią się wyśmienicie. Ela i Olek, para sympatycznych maluchów, w czterech poręcznych kartonowych książeczkach bawią się, kąpią, jeżdżą i jedzą. Proste, wyraziste ilustracje, z odpowiednią ilością szczegółów, utrzymane są w ciepłej, nieco pastelowej tonacji. Catarina Kruusval, ur. 1951, szwedzka autork...
Czego to nie można robić na pływalni! Ela i Olek zanurzają się, chlapią, pływają na kole i w motylkach, ale najfajniej jest chyba skakać do wody! Po basenie trzeba wziąć prysznic, a na końcu na dzielnych pływaków czeka podwieczorek. Ela i Olek, para sympatycznych maluchów, w czterech poręcznych kartonowych książeczkach bawią się, kąpią, jeżdżą i jedzą. Proste, wyraziste ilustracje, z odpowiednią ilością szczegółów, utrzymane są w ciepłej, nieco pastelowej tonacji. Catarina K...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.