Moja zabawna rodzinka się powiększa to trzecia książka Chris Higgins ciekawie zilustrowana przez Lee Wildish i opisująca bardzo ważny moment w życiu Wiśniewskich – niecierpliwe oczekiwanie na nowego członka rodziny. Ale to nie wszystko! Jak zwykle, u Wiśniewskich nic nie dzieje się spokojnie, więc Matylda robi listy i martwi się o mniej rzeczy niż zazwyczaj, ale jednak; eM nagle próbuje się dostać na listę niegrzecznych dzieci Świętego Mikołaja; StefAnka zostaje rozłączona, a...
Kontynuacja pełnej humoru i przygód książki Kłopoty za rogiem!
Wciągająca, napisana w nieco zawadiackim stylu opowieść brytyjskiej autorki Chris Higgins o przyjaźni dwóch rezolutnych ośmiolatek. Prócz sporej dawki humoru zawiera też poważniejsze zagadnienia związane m.in. z samodzielnym podejmowaniem decyzji i radzeniem sobie z kłopotami – nie tylko w szkole.
Uważaj, kłopoty mogą czaić się tuż za rogiem.
Nowy dom, do którego przeprowadziła się Bella wraz z rodziną, okazał się… stary i przerażający. Radość Belli z powodu przenosin wyparowała, a jej miejsce zajął strach przed mieszkającym na strychu duchem. Na szczęście pojawia się nadzieja w osobie wesołej i energicznej sąsiadki Marty. Czy dziewczynki się zaprzyjaźnią? Czy będą dobrze się razem bawić? Uwaga, bo kłopoty mogą się czaić tuż za rogiem.
Tym razem sympatyczna rodzinka Wiśniewskich wyrusza na wakacje do Kornwalii, malowniczej krainy na samym krańcu Wielkiej Brytanii. Jedenastoletnia Matylda – tak jak w poprzedniej części – w dowcipny sposób relacjonuje rodzinną wyprawę. Tatuś-artysta chce malować wszystko i wszystkich, ciężarna mamusia marzy jedynie o chwili odpoczynku, Duduś postanawia pozwiedzać mroczne jaskinie, eM wciąż marudzi, StefAnka przesiaduje na plaży, wujek Wezuwiusz pali swoje niby-papierosy, pies...
W domu Wiśniewskich zrobiło się bardzo ciasno – najmłodszy braciszek Matyldy, mimo że sam jest bardzo mały, zajmuje nadspodziewanie dużo miejsca. Niestety, ciasnota w domu oraz narastające problemy finansowe zaczynają martwić nie tylko Matyldę, ale również jej mamusię, której coraz trudniej zapanować nad sześciorgiem dzieci, domowym budżetem i brakiem przestrzeni. Ratunkiem okazuje się prezent urodzinowy od wujka Wezuwiusza – kupon na loterię, dzięki któremu Wiśniewscy wygry...
Czy można wyhodować w szafce na ubrania krzaczki pomidorów? Czy od nadmiaru zmartwień mózg może się zmienić w spaghetti i poplątać jak długi makaron na talerzu? Dlaczego wujek Wezuwiusz przez cały czas wypuszcza niby-dym z długopisu?
Odpowiedzi na te i wiele innych intrygujących pytań znajdziecie w ciepłej, pełnej humoru opowieści o perypetiach sympatycznej piątki rodzeństwa: Matyldy, Dudusia, eM, Stefana i Anki.
Zbliżają się urodziny mamusi, a Matylda nie ma pieniędzy i co gorsza, nie ma nawet pomysłu na prezent! Jak zwykle Matylda zaczyna się martwić. Na szczęście rezolutnej dziewięciolatce na pomoc przychodzi jej zabawna rodzinka i najlepsza przyjaciółka Lucynka – razem zorganizują pokaz talentów. Taki pokaz to duża odpowiedzialność i bardzo dużo pracy, więc Matylda wraz z przyjaciółmi i rodziną rzuca się w wir przygotowań. Czy pokaz okaże się sukcesem? Czy uda się go utrzymać w t...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.