Oto warsztat pełen pojazdów! Napraw je, korzystając ze wskazówek i przekrojów. Znajdź odpowiednie narzędzia do wykonania zadania. Pomyśl, jak pomóc tym autom, żeby mogły jechać! Krótkie teksty, czytelne ilustracje i praktyczne wskazówki. Książka przedstawia wszystkie pojazdy, które dzieci uwielbiają: pociągi, koparki, betoniarki, helikoptery, samoloty i statki kosmiczne. Jest tu tak wiele zadań, że książka zapewni maluchom zajęcie na wiele godzin i nawet nie zauważą, jak wi...
Zdumiewająca podróż śladem najróżniejszych wynalazków. Odkryj historię największych wynalazków i poznaj ludzi o niezwykłych umysłach, którzy podarowali je światu. Zajrzyj do wnętrza maszyny parowej. Zobacz na własne oczy start balonu na gorące powietrze i poznaj mechanizm działania prasy drukarskiej. Sprytne pociągane wypustki, przekręcane kółka i klapki sprawiają, że przedmioty wydają się ożywać, a wynalazki powstają niemal na naszych oczach.
Oto warsztat pełen pojazdów! Napraw je, korzystając ze wskazówek i przekrojów. Znajdź odpowiednie narzędzia do wykonania zadania. Pomyśl, jak pomóc tym autom, żeby mogły jechać! Krótkie teksty, czytelne ilustracje i praktyczne wskazówki. Książka przedstawia wszystkie pojazdy, które dzieci uwielbiają: pociągi, koparki, betoniarki, helikoptery, samoloty i statki kosmiczne. Jest tu tak wiele zadań, że książka zapewni maluchom zajęcie na wiele godzin i nawet nie zauważą, jak wiel...
Prezentowana książka z pewnością odciągnie dzieci od komputerów, laptopów i smartfonó1)w! Przypomni im bowiem, ile atrakcji kryje się wokół nich, gdy tylko przekroczą próg własnego domu. Ta książka pomoże młodym czytelnikom zmienić się w pełnych pasji odkrywców, przyrodników, wynalazców, podróżników i śmiało szukać przygód na łonie natury. Dzieci znajdą w niej wiele interesujących wskazówek dotyczących tego, co ciekawego można zobaczyć wokół siebie, podpowiedzi zabaw oraz cen...
Jak to się dzieje, że mamy dzień i noc? Skąd się bierze elektryczność? Dlaczego zamki budowano na wzgórzach? Poznaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących kosmosu, Ziemi i człowieka. Książka zaspokoi głód wiedzy młodych czytelników, którzy zaczynają samodzielnie szukać informacji dotyczących otaczającego nas świata. Ciekawostki zostały uzupełnione wspaniałymi ilustracjami, a zdobytą wiedzę można sprawdzić dzięki zabawnym quizom....
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.