Szybko, weź w dłoń magiczną różdżkę i pomóż tęczowej wróżce Kolorelli pięknie ubarwić królestwo Koloramy. Polataj po lesie z maleńką wróżką Lilianną. Sprawdź, co spotkało czarownicę, która za szybko pędziła na miotle. A może wstąpisz do Akademii Złotej Różdżki?
Wesołe, pełne magicznych przygód historyjki przeniosą cię w roziskrzony świat wróżek i czarodziejek, jakich jeszcze nie znasz.
Wszystkie ręce na pokład! Kapitan Rudobrody przemierza morza i oceany w poszukiwaniu słynnego skarbu Kuternogi. Tymczasem Piratix mknie przez galaktyki w swoim statku kosmicznym „Karrambolu”. Czy kapitan Grzmotogłos odzyska w końcu utracony głos?
Wesołe, pełne ciekawych przygód historyjki zabiorą cię w fascynujący rejs śladami piratów, jakich jeszcze nie znasz.
Załóż swoją najpiękniejszą koronę i dołącz do księżniczki Kelly mieszkającej na szczycie wieżowca. Odwiedź córkę faraona w Egipcie oraz młodą maharani w Indiach. Księżniczka Kaja czeka na ciebie za kołem podbiegunowym – razem wyruszycie w niezwykły morski rejs!
Wesołe, pełne ciekawych przygód historyjki zabiorą cię we wspaniałą podróż po świecie księżniczek, jakich jeszcze nie znasz.
Chyba każdy marzy o takim prezencie urodzinowym, jaki otrzymała Esterka. Tata podarował jej na urodziny pięknego, młodego konia o imieniu Dżango. Jednak, po jakimś czasie, Esterka zaczyna podejrzewać, że jej ukochany koń został podmieniony. Postanawia przeprowadzić śledztwo, jednak nie jest to takie proste, kiedy wokół jest aż tylu podejrzanych…
Wciągająca opowieść dla bardziej zaawansowanych czytelników.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.