MajówkowyMaratonCzytelniczy

Clive Cussler Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    PromocjaNowość
    okładka Przygody Dirka Pitta 2: Afera śródziemnomorska, Ebook | Clive Cussler

    Powietrzne starcie dwóch zuchwalców, którzy mogą zachwiać światowym porządkiem. Nad amerykańską bazę wojskową na greckiej wyspie nadlatuje myśliwiec z czasów II wojny światowej i dokonuje niespodziewanego ataku. Okoliczności zdarzenia bada Dirk Pitt z agencji NUMA. Według jego ustaleń sprawcą jest bogaty i wpływowy przemysłowiec, który prowadzi nielegalne operacje na Morzu Śródziemnym. A atak lotniczy do dopiero preludium do zamachów, które mogą zagrozić międzynarodowemu bezp...

    Promocja
    okładka Złoto Inków, Ebook | Clive Cussler

    Clive Cussler to jedyny pisarz na świecie, który od 50 lat nie schodzi z czołówki list bestsellerów „New York Timesa”. Jest wydawany w milionowych nakładach w 105 krajach i 60 językach. Stworzył kanon literatury sensacyjno-przygodowej, która stała się współczesną klasyką i fascynuje kolejne pokolenia czytelników.Podróżnik, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionych wraków – sam był uosobieniem przygody tak jak jego najsławniejszy bohater Dirk Pitt. Niewiarygo...

Clive Cussler Ebooki

Clive Cussler był amerykańskim pisarzem, twórcą powieści przygodowo-sensacyjnych, a także podróżnikiem, badaczem historii katastrof morskich i poszukiwaczem zatopionych statków. Książki Cusslera od 40 lat nie opuszczają list bestsellerów. Zostały przetłumaczone na ponad 60 języków i ukazały się w ponad 100 krajach. Rzeszę wiernych fanów w każdym wieku Clive Cussler zdobył zwłaszcza serią powieści o przygodach Dirka Pitta, a także takich serii jak przygody Isaaca Bella, „Oregon” czy historie Sama i Remi Fargo. Wiele elementów, jakie znajdują się w jego powieściach, zaczerpniętych jest z życia samego Cusslera.

Clive Cussler – zanim został pisarzem

Clive Eric Cussler urodził się 15 lipca 1931 roku w Aurorze w stanie Illinois, dorastał jednak w Californii, w tamtejszej Alhambrze. Chodził do Pasadena City College, lecz go nie ukończył. Po dwóch latach nauki zaciągnął się do Amerykańskich Sił Powietrznych. W okresie wojny koreańskiej (1950-1953) był mechanikiem i inżynierem pokładowym Wojskowych Służb Transportu Powietrznego (Military Air Transport Service). Po zakończeniu służby wojskowej Clive Cussler rozpoczął swoją karierę w reklamie, zaczął od układania haseł reklamowych, a z czasem został dyrektorem działów dwóch wiodących agencji. Tworzył w tym czasie i produkował wiele radiowych oraz telewizyjnych reklam, które spotkały się z uznaniem, także międzynarodowym.

Przygody Dirka Pitta

Swoje pierwsze próby literackie Clive Cussler podjął w 1965 roku. Pierwsza powieść z Dirkiem Pittem, najpopularniejszym stworzonym przez niego bohaterem, ukazała się w roku 1973. W Polsce książki Clive’a Cusslera pojawiły się dzięki Wydawnictwu AMBER.

Dirk Pitt po raz pierwszy pojawił się w powieści „Wir Pacyfiku” i od tego czasu był głównym bohaterem piętnastu książek. Na serię jego przygód składa się także dziesięć tomów, w których główne skrzypce grają dzieci Dirka, Dirk Jr. oraz Summer. Pitt to znany poszukiwacz przygód, swoiste połączenie Indiany Jonesa, Jamesa Bonda i MacGyvera. Jego najbardziej charakterystyczną cechą są uderzająco zielone oczy, a także dominująca osobowość. Dirk Pitt lubi przy tym żartować i przekomarzać się, zwłaszcza z przyjacielem Alem Giordino. Pitt to normalny człowiek, żaden superbohater, syn senatora George’a Pitta z Kaliforni, mąż Summer Moran, ojciec dwójki dzieci. Wraz z Alem opuścił Akademię Wojskową Stanów Zjednoczonych, będąc w stopniu majora. Mieszka w miejscu dość nietypowym – w hangarze na terenie lotniska im. Ronalda Reagana w Waszyngtonie, który stanowi także miejsce przechowywania jego kolekcji unikatowych zabytkowych samochodów. Ich pasjonatem i kolekcjonerem jest zresztą sam Clive Cussler. Zawodowo Dirk Pitt jest morskim inżynierem Narodowej Agencji Badań Podwodnych, gdzie odkrywa wraki, ale także udaremnia liczne spiski. Przygody Dirka Pitta znajdziecie na Woblink w takich książkach jak „Wydobyć Titanica”, „Złoto Inków”, „Lodowa pułapka” czy „Złoto cara”.

Clive Cussler i NUMA

National Underwater and Marine Agency, czyli Narodowa Agencja Badań Podwodnych (NUMA) to nie tylko miejsce pracy Dirka Pitta, ale także realna organizacja, którą założył i której prezesem był Clive Cussler. Zajmuje się ona historią katastrof morskich oraz wraków okrętów. Zespół ochotników wraz z Cusslerem przeprowadził wiele podwodnych ekspedycji i odnalazł ponad 65 wraków. Na podstawie tych doświadczeń powstała książka „Podwodni łowcy”, która została potem zekranizowana przez National Geographic jako film dokumentalny. Na jej podstawie w 1997 roku Clive Cussler otrzymał doktorat State University of New York Maritime College (Kolegium Morskiego Uniwersytetu Stanowego w Nowym Jorku). Był to równocześnie pierwszy w historii tej uczelni przypadek nadania tytułu na podstawie książki popularnonaukowej, a nie formalnej rozprawy doktorskiej. Pisarz był także członkiem National Society of Oceanographers, Royal Geographic Society (Królewskie Towarzystwo Geograficzne w Londynie) oraz New York Explorers Club (Klub Badaczy w Nowym Jorku). Warto dodać, że po dokonaniu odkrycia NUMA zrzeka się praw do wraku i oddaje je uniwersytetom lub państwom związanym ze znaleziskami.

Clive Cussler – książki w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie nie tylko wiele przygód Dirka Pitta, ale także całą masę innych książek autorstwa Clive’a Cusslera. Są wśród nich „Zemsta cesarza”, „Ocean chciwości”, „Snajper”, „Pirat”, „Oko niebios”, „Zaginione imperium”, „Bunt morza” czy „Pirania”. Wiele z nich napisanych zostało we współpracy z innymi twórcami, takimi jak Paul Kemprecos, Craig Dirgo, Boyd Morrison, Justin Scott czy Grant Blackwood. Te i inne znakomite powieści sensacyjno-przygodowe czekają na Was na Woblink jako ebooki, audiobooki lub książki papierowe.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.