Nadeszło upalne lato. W kuble na śmieci Zapchlony Kundel zdycha z gorąca, Płaskot zdycha z pragnienia, a muchy padają jak muchy. Dwaj przyjaciele marzą o wakacjach nad brzegiem morza. A gdyby tak mogli pojechać na Lazurowe Wybrzeże? Są jeszcze wolne miejsca na Koloniach Podrzutków. W programie: wywóz śmieci, poszukiwanie pupila i wstęp do Klubu Kruszynek. Plaża, palmy, luksusy!Przyjaciele ruszają w wakacyjną podróż.
Zapchlony Kundel postanawia nauczyć się czytać. Pełen ambicji i nadziei psiak idzie na dzień próbny do szkoły dla arystopsiaków. Czy spotka tam przyjaciół? Nie zawsze. Czy głodny trafi na stołówkę? Trafi, ale się nie naje. Czy przechytrzy gang pitbulla? Przechytrzy, psim swędem! A czy wieczorem poczyta Płaskotowi bajkę? Oczywiście, że tak! Kolejna część przygód uroczej pary życiowych połamańców i mieszkańców śmietnika, Zapchlonego Kundla i kota Płaskota.
Zapchlony Kundel mieszka na śmietniku. Pachnie sardynkami, wygląda trochę jak mop, a trochę jak stary wydeptany dywanik. Działa szybciej niż myśli. Jest spontaniczny, niezdarny, wzruszający. Wciąż pakuje się w kłopoty, bo pod jego zapchloną sierścią kryje się delikatna i czuła istota, która wierzy w dobro. Rozpoczynamy serię "Zapchlonego Kundla" Colasa Gutmana w tłumaczeniu Pawła Łapińskiego, z ilustracjami mistrza Marca Boutavant. W pierwszym tomie Zapchlony Kundel marzy o ...
Zapchlony Kundel i Płaskot to mieszkańcy miejskiego śmietnika. Ich wspólny los to emocjonalna huśtawka. Sprawy między Zapchlonym Kundlem i Płaskotem przestają się układać! Kundel marzy o wstąpieniu do Paczki Prawdziwych Psów, której przewodzi pudel z grzywką, a Płaskot o przyjęciu do Paczki Wąsaczy. Między psami a kotami wybucha wojna, na której wszystkie podłe chwyty są dozwolone! Czy przyjaźń łącząca Zapchlonego Kundla i Płaskota przetrwa konflikt między dwoma paczkami? Ser...
Zapchlony Kundel zakochuje się w Cynamonce, uroczej okularnicy. To uczucie od pierwszego niuchnięcia. Miłosne podboje Kundla ma ułatwić lektura "Przewodnika po sztuce uwodzenia" mistrza Amantoniego. Nasz bohater w życiu kieruje się jednak bardziej sercem niż rozumem i czasem nie do końca pojmuje książkowe porady. Możemy spodziewać się wszystkiego: trutki na szczury, porwania w worku na śmieci i psięcia z bajki. Czy Zapchlony Kundel pokona pudla z grzywką, swojego rywala w wal...
Zapchlony Kundel mieszka na śmietniku. Pachnie sardynkami, wygląda trochę jak mop, a trochę jak stary wydeptany dywanik. Działa szybciej niż myśli. Jest spontaniczny, niezdarny, wzruszający. Wciąż pakuje się w kłopoty, bo pod jego zapchloną sierścią kryje się delikatna i czuła istota, która wierzy w dobro. Rozpoczynamy serię "Zapchlonego Kundla" Colasa Gutmana w tłumaczeniu Pawła Łapińskiego, z ilustracjami mistrza Marca Boutavant. W pierwszym tomie Zapchlony Kundel marzy o p...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.