Powieść, której ekranizacja z Adrienem Brodym (Pianista) w roli głównej trafi na ekrany polskich kin od 15 lipca. Nowy Jork, połowa lat 90. Porter Wren, felietonista poczytnego tabloidu, sprzedaje ludziom skandale, morderstwa i śmierć. Jest kronikarzem amerykańskiego koszmaru w mieście, w którym każdy liczy, że spełni się jego amerykański sen. Ale są historie, których Wren nigdy swoim czytelnikom nie opisze — to te, w których sam bierze udział. Jak historia zwłok genialnego r...
Kolejny nowojorski, literacki thriller autora Sali Hawana i Mroków Manhattanu.
Wszystko było jak w bajce - choć bardzo nowoczesnej.
Młoda Chinka odpowiadała za niszczenie różnych, często poufnych dokumentów. Niewielka ich część trafiała do rąk jej brata, który pracował dla chińskich graczy giełdowych. I tak kwitł ten cichy interes... Aż zł bogacz zorientował się, że ktoś mu kradnie jego skarby. I nad piękną Jin Li zawisł topór.
KOLEJNY NOWOJORSKI, LITERACKI THRILLER AUTORA „SALI HAWANA” I „MROKÓW MANHATTANU” George Young nigdy by nie pomyślał, że przyjdzie mu bawić się w detektywa. Od lat pracuje jako prawnik w firmie ubezpieczeniowej. Wdowa po jednym z jej właścicieli, szacowna pani Corbett, ma właśnie do Younga niecodzienną prośbę. Chce, by wyśledził, co tak naprawdę się wydarzyło tuż przed śmiercią jej syna, Rogera. Bo nikt nie wątpi, że był to tragiczny wypadek - młody Corbett zginął pod kołami...
Jack Whitman zajmuje wysokie stanowisko w koncernie medialnym. Wyjątkowo dobrze opłacany, bardzo ambitny i rozpaczliwie samotny od czasu, gdy w strzelaninie na nowojorskiej ulicy przypadkowo zginęła jego żona, będąca w ciąży. Tak było do tego wieczora w metrze, gdy jego wzrok padł na nieznajomą z małą dziewczynką. To wystarczyło... „Jeśli miasto dla kaprysu zabrało mi kobietę i dziecko - zastanawiałem się - to czy nie mogłoby zwrócić mi je w postaci innej kobiety i innego dzi...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.