Craig Taylor Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Nowojorczycy. Miasto i ludzie, Ebook | Craig Taylor

  Hymn na cześć Nowego Jorku – poznaj miasto, które nigdy nie śpi  Niezwykła opowieść o najbardziej fascynującej metropolii świata z perspektywy jej mieszkańców.  Niewidomy piosenkarz, nauczyciel medytacji, elektryk montujący światła w iglicy Empire State Building, agent nieruchomości, serwisant wind, matka nastoletniego chłopaka, który odbywa karę w zakładzie na Rikers Island, złodziej samochodów… To tylko wybrani bohaterowie tej książki. Craig Taylor przez...

  Promocja
  okładka Londyńczycy. Miasto i ludzie, Ebook | Craig Taylor

  Chciałem znaleźć ludzi, którzy śnili o Londynie, zmagali się z Londynem, zostali przez niego nagrodzeni albo skrzywdzeni. Ludzi, którzy spędzili w nim jeden dzień i wzięli nogi za pas. Ludzi, którzy nigdy nie wyjechali. A może również takich, którzy na co dzień zajmowali się miejskimi sprawami, wprawiali to miasto w ruch. Co może łączyć właściciela galerii sztuki, krematora, pracownicę klubu nocnego i hydrauliczkę? To oni, wspólnie z milionami innych ludzi, tworzą jedno...

Craig Taylor Ebooki

Craig Taylor jest kanadyjskim pisarzem i dziennikarzem, który obecnie mieszka w Londynie. Odkąd ukończył studia, pracował w wielu gazetach i czasopismach, tworząc dla nich teksty o mieszkańcach wielkich aglomeracji jak Nowy Jork czy Londyn. Głęboko zainteresowany sprawami społecznymi Taylor ma na swoim koncie wiele reportaży o różnej tematyce. W 2008 roku ukazała się jego książka “Delaware”, a później także “Powrót do Akenfield: portret angielskiej wioski”. Najbardziej znanym dziełem Craiga Taylora pozostają jego “Nowojorczycy. Miasto i ludzie”, reportaż czasem określany jako hymn na cześć Nowego Jorku.

“Nowojorczycy. Miasto i ludzie”

Craig Taylor z właściwą sobie wrażliwością i umiejętnością słuchania kreśli w swoim reportażu “Nowojorczycy. Miasto i ludzie” wielopoziomowy obraz tego ogromnego, amerykańskiego miasta. Oddając głos różnym jego mieszkańcom, pokazuje różnorakie perspektywy i spojrzenia na Nowy Jork. Craig Taylor przez sześć lat poznawał lokalne społeczności tego miasta, by móc odmalować jego szczegółowy portret. Rozmawia z nauczycielem medytacji, niewidomym piosenkarzem, agentem nieruchomości, serwisantem wind, matką chłopaka odbywającego karę pozbawienia wolności w zakładzie na Rikers Island, złodziejem samochodów, elektrykiem montującym światła na iglicy Empire State Building, a także wieloma innymi osobami. Spośród setek rozmów Taylor wybrał ponad siedemdziesiąt, by stworzyć historię współczesnego Nowego Jorku. Poczuj atmosferę Wielkiego Jabłka i zanurz się w jego pełne zgiełku ulice wraz z Craigiem Taylorem! Jego książkę “Nowojorczycy. Miasto i ludzie”, która ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Znak, znajdziecie na Woblink jako książkę papierową lub ebook.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.