Dagmara Leszkowicz-Zaluska Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka O nic nie pytaj, Audiobook | Dagmara Leszkowicz-Zaluska

    Miłość w czasach nienawiści. Druga wojna światowa ma się ku końcowi, ale na ziemiach polskich rozpoczyna się kolejny konflikt. Jest to przemilczana i zapomniana przez historię – chociaż równie krwawa jak poprzednia – wojna bratobójcza. Batalia toczy się o władzę w odradzającej się Polsce, a naprzeciwko siebie stają ci, którzy niegdyś mieli wzniosłe ideały i dla których odradzająca się Polska miała być domem i spokojną przystanią. W tym podłym czasie dwudziestodwuletnia Lo...

    Promocja
    okładka Dziewczyna z kamienicy. Czas wyboru, Audiobook | Dagmara Leszkowicz-Zaluska

    Dalsze losy bohaterów porywającej sagi i mieszkańców niewielkiej kamienicy na tle dwudziestolecia międzywojennego. Helena wkracza w dorosłe życie, podejmuje pierwszą pracę, rozpoczyna pierwszy poważny związek i żegna przyjaciółkę Ryfkę Gellert, która wyjeżdża na studia do Poznania. Losy dziewczyny nierozerwalnie splecione są z pozostałymi mieszkańcami: Feliksem i jego rodzicami, Żydem ateistą Fridmanem, ciotką Stefanią, która jest szanowaną nauczycielką języka polskiego w Koe...

    Promocja
    okładka Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei, Audiobook | Dagmara Leszkowicz-Zaluska

    Pierwszy tom porywającej sagi historycznej porównywanej do Stulecia winnych. Powieść o zwykłych ludziach, którzy w przededniu Powstania Wielkopolskiego, żyli, cierpieli, kochali i budowali podwaliny rodzącej się Drugiej Rzeczpospolitej. Luty 1916 roku. Dwudziestoletnia Irena Kałuża wyjeżdża na zawsze z rodzinnego Pleschen do Westfalii, za chlebem. Zostawia córkę, trzyletnią Helenę, która jest owocem zakazanego związku z pruskim oficerem. Dziewczynkę wychowuje babcia oraz cała...

Dagmara Leszkowicz-Zaluska Audiobooki

Dagmara Leszkowicz-Zaluska to polska dziennikarka i pisarka, autorka powieści z cyklu “Dziewczyna z kamienicy”, który przyniósł jej rozpoznawalność i uznanie wielu czytelniczek oraz czytelników. Leszkowicz-Zaluska przez wiele lat była korespondentką Agencji Reuters - od 2018 roku pracuje w Polskiej Agencji Prasowej, gdzie początkowo pełniła funkcję redaktor naczelnej anglojęzycznych tekstów, a od maja 2022 roku jest zastępczynią redaktora naczelnego PAP. Literacko Dagmara Leszkowicz-Zaluska zadebiutowała w 2022 roku powieścią “Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei”, pierwszym tomem sagi rodzinnej rozgrywającej się w okresie dwudziestolecia międzywojennego. W październiku tego samego roku ukazał się drugi tom serii, “Dziewczyna z kamienicy. Czas wyboru”.

Saga “Dziewczyna z kamienicy”

Oparta na doświadczeniach własnej rodziny historia stworzona przez Dagmarę Leszkowicz-Zaluską szybko znalazła wierne grono odbiorców. Wydana przez Wydawnictwo Słowne saga “Dziewczyna z kamienicy” rozpoczyna się tomem “Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei”. W przededniu Powstania Wielkopolskiego w lutym 1916 roku dwudziestoletnia Irena Kałuża opuszcza rodzinne Pleschen w Westfalii, by wyruszyć za chlebem. Zostawia w domu trzyletnią Helenę, owoc zakazanego związku z pruskim oficerem. Dziewczynka wychowywana jest przez babcię i wszystkich mieszkańców ich kamienicy - od bogatych właścicieli, przez żydowską rodzinę, zubożałą ziemiankę, po aspirującego aplikanta radcowskiego i szewca z rodziną. Gdy na świecie toczy się wojna, w kamienicy przy Gnieźnieńskiej 10 płynie w miarę normalne życie. Sprzeciw przeciw germanizacji, walka o byt i dramaty rozstań przeplatają się z codziennymi chwilami szczęścia, przyjaźnią, miłością oraz życzliwością. Kontynuację ich losów poznajemy w “Dziewczynie z kamienicy. Czasie wyboru”. Mała Helenka jest już dorosłą kobietą, która podejmuje pierwszą pracę i musi pożegnać się z przyjaciółką, Ryfką Geller, kiedy ta wyjeżdża na studia do Poznania. Życie, pomimo problemów, jakie rozgrywają się w Drugiej Rzeczypospolitej, toczy się w miarę normalnie. Helena spotyka się ze zdolnym cieślą, Józkiem Biedałą, a ciotka Stefania, szanowana nauczycielka języka polskiego w Koedukacyjnej Szkole Powszechnej, przyjaźni się z uznanym teraz i zamożnym adwokatem Aleksandrem. Mimo sprzeciwu Heleny Adela wciąż pracuje, choć dziewczyna uważa, że babcia powinna już odpocząć od ciężkiej pracy. Rytm życia w kamienicy przy Piłsudskiego 10 (niegdyś Gnieźnieńskiej) zostaje zaburzony, gdy po pięciu latach studiów do domu powraca Feliks, starszy syn państwa Szewczyńskich, zdolny i ambitny lekarz. Z kolei do mieszkania po Aleksandrze Millerze wprowadza się Eugeniusz Friedman, lwowski muzyk i niedoszły inżynier. Na dodatek Stefania zapada na tajemniczą chorobę… Wszystkie części sagi “Dziewczyna z kamienicy” Dagmary Leszkowicz-Zaluskiej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.