Bony podarunkowe na Święta

Ruth Dangelmaier Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Tintoretto, Książka | Ruth Dangelmaier

    Jacopo Tintoretto malarz, wybitny przedstawiciel XVI-wiecznej szkoły weneckiej. Tworzył cykle monumentalnych obrazów dekoracyjnych o tematyce religijnej. Pracował też na zlecenie dworów w Pradze, Mantui, Escorialu i Wenecji.

    Edycja międzynarodowa bez polskiej wersji językowej.

    Promocja
    okładka Italian Renaissance Painting, Książka | Ruth Dangelmaier

    Malarstwo renesansowe narodziło się we Włoszech. To tam Michał Anioł, Rafael Santi, Leonardo da Vinci, Tycjan i wielu innych artystów tworząc sprawili, że sztuka europejska odrodziła się i rozwinęła.
    Na ponad 250 stronach zaprezentowano najważniejsze dzieła tego fascynującego okresu.

    Promocja
    okładka Gainsborough, Książka | Ruth Dangelmaier

    Thomas Gainsborough to jeden z najwybitniejszych angielskich portrecistów i pejzażystów XVIII wieku. Jego oparty na emocjach styl – choć był przedmiotem krytyki innego wielkiego portrecisty owych czasów, sir Joshuy Reynoldsa – zapewnił mu szczególne miejsce w świecie sztuki zdominowanej wówczas przez akademizm i szczere uznanie wśród angielskich odbiorców.

    Promocja
    okładka Botticelli, Książka | Ruth Dangelmaier

    Sandro Botticelli (1444/45–1510) jest jednym z najważniejszych artystów włoskiego renesansu. Jego wyjątkowe prace, zamawiane przez najpotężniejsze włoskie rody, przede wszystkim rodzinę Medyceuszy, łączyły tradycję późnego gotyku z atmosferą humanistycznego przełomu i do dziś kształtują nasze rozumienie piękna i kultury.

    Promocja
    okładka Caravaggio, Książka | Ruth Dangelmaier

    Michelangelo Merisi, znany powszechnie jako Caravaggio (1571–1610), wzbudza swym życiem i dziełem fascynację jak mało który artysta tamtych czasów. Twórca ten obalił konwencje renesansu, lekceważąc przyjęte ideały piękna i nakaz uwznioślania rzeczywistości. Jego mistrzowskie traktowanie światła i cienia, a także rewolucyjne podejście do tematów sacrum i profanum, przyniosło odnowę sztuki malarskiej, czyniąc Caravaggia prekursorem baroku.

    Promocja
    okładka Durer, Książka | Ruth Dangelmaier

    Ponad 250 ilustracji ukazuje wyjątkowe spektrum twórczości Albrechta Dürera. Grafiki, rysunki, akwarele, malarstwo olejne i teksty przedstawiają życie i dzieło jedynego w swoim rodzaju genialnego artysty.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.