Daniel Chmielewski Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Miasto Złotej, Książka | Daniel Chmielewski

    Złota to zaradna dziewczynka, która mieszka wraz ze swoimi przyjaciółmi, Tiną i Misiem, w ogromnym, pustym, betonowym mieście. Czas spędzają na zabawach i rysowaniu map, do czasu gdy do miasta trafia tajemnicza przybyszka. Autor „Burz kuchennych i bestii bezsennych” Daniel Chmielewski i malarka Magda Rucińska przedstawiają horror urbanistyczny dla najmłodszych! Tylko nieokiełznana wyobraźnia, myślenie poza schematami i praca zespołowa pozwolą bohaterom i czytelnikom zrozumieć...

    Promocja
    okładka Burze kuchenne i bestie bezsenne dla chłopców, Książka | Daniel Chmielewski

    Książka skupia się na stresogennych dla dziecka i rodziców sytuacjach i jest zachętą, by przezwyciężać problemy poprzez współpracę i zabawę.

    Promocja
    okładka Burze kuchenne i bestie bezsenne dla dziewczynek, Książka | Daniel Chmielewski

    Książka skupia się na stresogennych dla dziecka i rodziców sytuacjach i jest zachętą, by przezwyciężać problemy poprzez współpracę i zabawę.

    Promocja
    okładka Podgląd, Książka | Daniel Chmielewski

    Dworzec kolejowy, walizka, deszcz i kawa. Późna wiosna, winda, makaron i krzesło. A może klub, drinki i sweter w kwiaty? Dekoracje do pierwszego spotkania mogą być różne, jednak niezmiennie towarzyszą mu ekscytacja i ciekawość. Bohaterom „Podglądu” te emocje nie są obce. By rozciągnąć je w czasie, kreślą nieoczekiwane konstelacje między znanymi i powszednimi elementami życia codziennego, podglądają i są podglądani. W poszukiwaniu siebie, erotycznego spełnienia i miłości. „P...

    Promocja
    okładka Ja Nina Szubur, Książka | Daniel Chmielewski

    Mity powstają dopóki istnieją ludzie, którzy chcą ich słuchać. Współcześni aojdzi nadal snują opowieści o początkach naszego świata a do ich grona w wielkim stylu dołączają Olga Tokarczuk i Daniel Chmielewski przypominając nam historię sumeryjskiej bogini uwięzionej w krainie zmarłych. Opowieść, którą czytelnicy i czytelniczki mogą znać z powieści Tokarczuk "Anna In w grobowcach świata" zyskała nową wersję! Niedaleka przyszłość. Nina Szubur rusza na ratunek swojej ukochanej...

    Promocja
    okładka Zapętlenie, Książka | Daniel Chmielewski

    W Zapętleniu Daniel Chmielewski za punkt wyjścia obiera studencki wyjazd na plener, którego był uczestnikiem w 2009 roku. Poznał tam Artura Żmijewskiego i mógł przyjrzeć się postawom innych studentów w obliczu nietypowych ćwiczeń twórczych. Z impresji na temat epizodu sprzed lat wyrastają kolejne odnogi autobiograficznego eseju o trudnych związkach, etycznych rozterkach i próbie ustalenia, czy można wyłonić jakikolwiek spójny obraz świata z wiru niepewnych wspomnień i sprzecz...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.