Daniel Grinberg Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Igrzyska lekkoatletów Tom 11 Londyn 1948, Książka | Daniel Grinberg, Adam Parczewski

    Tom obejmuje całe ponure dwunastolecie pomiędzy Berlinem 1936 a Londynem 1948, rozciągającym się na okres trzech olimpiad.

    Promocja
    okładka Igrzyska lekkoatletów Tom 10 Berlin 1936 / Fundacja na rzecz Historii Polskiego Sportu, Książka | Daniel Grinberg, Adam Parczewski

    Dziesiąty tom serii "Olimpijska Historia Lekkoatletyki" opracowanej przez znanych historyków i statystyków związanych z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Tym razem autorzy szczegółowo i wyczerpująco przedstawili rywalizację lekkoatletów podczas Igrzysk Olimpijskich w Berlinie w 1936 roku. W publikacji każda konkurencja została przedstawiona w oddzielnym rozdziale - z uwzględnieniem uczestników, wyników eliminacji i finałów oraz komentarzem autorów. Książkę otwiera rozdział ...

    Promocja
    okładka Igrzyska lekkoatletów Tom 9 Los Angeles 1932, Książka | Daniel Grinberg, Adam Parczewski

    Dziewiąty tom serii Igrzyska Lekkoatletów podsumowuje Igrzyska X Olimpiady w Los Angeles, które odbyły się w 1932 roku.

    Promocja
    okładka Igrzyska lekkoatletów Tom 8 Amsterdam 1928, Książka | Daniel Grinberg, Adam Parczewski

    Ósmy tom serii Igrzyska Lekkoatletów podsumowuje Igrzyska IX Olimpiady w Amsterdamie, które odbyły się w 1928 roku.

    Promocja
    okładka Igrzyska lekkoatletów Tom 7 Paryż 1924, Książka | Daniel Grinberg, Adam Parczewski

    Siódmy tom serii Igrzyska Lekkoatletów podsumowuje Igrzyska VIII Olimpiady w Paryżu, które odbyły się w 1924 roku.
    Francuskie zawody były pierwszą imprezą tej rangi, w której udział wzięła reprezentacja Polski. Cztery lata wcześniej na Igrzyskach zabrakło reprezentantów odrodzonej Polski w związku z trwającej właśnie wojny polsko-bolszewickiej.

    Promocja
    okładka Igrzyska lekkoatletów Tom 6 Antwerpia 1920, Książka | Daniel Grinberg, Adam Parczewski

    Nie tylko biblia sportu... Miałem w ręku mnóstwo książek traktujących o sporcie sensu strico i jego obrzeżach, ale przyznać muszę, ze to na co odważyli się Daniel Grinberg i Adam Parczewski, wymaga tak naprawdę życiowego poświęcenia. ... Recz jest robiona z jednej strony z benedyktyńską cierpliwością, z drugiej zaś - z pisarskim talentem, pozwalającym zgrabnie łączyć wartość historyczna dzieła z ciekawostkowymi perełkami. Taka kompozycja budzi zainteresowanie zarówno wymagaj...

    Promocja
    okładka Igrzyska lekkoatletów Tom 5 Sztokholm 1912, Książka | Daniel Grinberg, Adam Parczewski

    Piąty tom serii „Igrzyska Lekkoatletów” autorstwa cenionych historyków i statystyków sportu. W książce opisany został przebieg rywalizacji lekkoatletów na piątych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich w Sztokholmie w 1912 roku.
    Książka jest fascynującą opowieścią o lekkoatletyce sprzed ponad stu lat. Publikacja stanowi doskonałe połączenie statystyki lekkoatletycznej na najwyższym poziomie z pełną ciekawostek i anegdot historią sportu olimpijskiego.

    Promocja
    okładka Igrzyska Lekkoatletów Tom 4 Ateny 1906 Londyn 1908, Książka | Daniel Grinberg, Adam Parczewski

    Dla pedanta daty to niemal bóstwa, którym powinno oddawać się cześć, lecz dla prawdziwego badacza, zajmującego się historią społeczeństw, to jedynie drobne szczegóły, to rodzaj streszczenia wydarzeń, przydatne w pracy drogowskazy – i nic więcej. Nie pytamy osoby, która przeżyła zatonięcie „Titanica”: Proszę powiedzieć, kiedy dokładnie się to stało? Pytamy o coś innego: Jak tam było? Co pan wtedy czuł? I na tym polega zadanie badacza zajmującego się historią społeczeństw: ucz...

    Promocja
    okładka Igrzyska lekkoatletów Tom 13 Melbourne 1956, Książka | Daniel Grinberg, Adam Parczewski

    Tom 13 omawia igrzyska w Melbourne w 1956 roku po trzech latach 1953-1955 sezonów bez Igrzysk

    Promocja
    okładka Igrzyska lekkoatletów Tom 12 Helsinki 1952, Książka | Daniel Grinberg, Adam Parczewski

    Kolejny tom z serii Olimpijska Historia Lekkoatletyki 1896-2024
    Tom 12 - Helsinki 1952

    Promocja
    okładka Igrzyska lekkoatletów Tom 1 Ateny 1896, Książka | Daniel Grinberg, Adam Parczewski

    Publikacja stanowi fascynującą opowieścią o lekkoatletyce sprzed 125. lat. Jest doskonałym połączeniem historii sportu olimpijskiego, statystyki lekkoatletycznej na najwyższym poziomie oraz wydobytych z wielojęzycznych źródeł ciekawostek i anegdot - wszystko to scalone pasją i wrażliwością autorów. Obszerny materiał faktograficzny został przedstawiony w odpowiedniej wersji wizualnej – poprzez publikację mało znanych, często bardzo unikalnych zdjęć, czy znaczków pocztowych, z ...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.