Bony podarunkowe na Święta

David Foster Wallace Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Rzekomo fajna rzecz, której nigdy więcej nie zrobię. Eseje i rozważania, Ebook | David Foster Wallace

    Kolejna po Krótkich wywiadach z paskudnymi ludźmi książka legendarnego amerykańskiego pisarza nareszcie po polsku! Gorzka i wnikliwa analiza ubóstwa intelektualnego oferty telewizyjnej, miażdżąca krytyka twórczości Davida Lyncha, brawurowy opis szkolnych mistrzostw sportowych oraz godny Mrożka reportaż z tygodniowego rejsu luksusowym liniowcem na Karaiby – w zbiorze swoich siedmiu esejów David Foster Wallace żongluje tematami i stylistyką. Nie tracąc nic ze swojego charaktery...

    Promocja
    okładka Blady król, Ebook | David Foster Wallace

    Tematem powieści, której David Foster Wallace poświęcił ostatnich dziesięć lat życia, jest śmiertelna nuda. Dziesięć lat po samobójczej śmierci kultowego amerykańskiego pisarza jego dzieło w końcu trafia do rąk polskich czytelników. Przebłyski, pozornie przypadkowe stop-klatki z życiorysów osób, które łączy jedno – spotykają się w zasypanym papierami biurze Izby Rozliczeń Skarbowych, gdzie każdy dzień do złudzenia przypomina poprzedni. Setki formularzy zeznań podatkowy...

    Promocja
    okładka Niepamięć, Ebook | David Foster Wallace

    Zbiór opowiadań kultowego amerykańskiego pisarza, który w Polsce również zyskał rzesze wiernych czytelników. Intelektualna i emocjonalna jazda bez trzymanki.Wallace bierze na celownik jednostki, każąc im docierać do najgłębszych pokładów samoświadomości. Dziennikarz poczytnego magazynu, specjalista od reklamy, samobójca wdrapujący się na szczyt budynku, nauczyciel przeżywający na lekcji załamanie nerwowe i jego dziesięcioletni uczeń mający trudności z koncentracją – czy będąc...

    Promocja
    okładka Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi, Ebook | David Foster Wallace

    Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi to zbiór nietypowych historii przesyconych ironicznym humorem, groteskowymi postaciami. Bohaterowie to Amerykanie przełomu XX i XXI wieku – egocentryczni, emocjonalnie płytcy i zagubieni, zapatrzeni w media, rozbudzeni seksualnie, ale niezdolni do zbudowania trwałej i zdrowej relacji. Wallace, który sam cierpiał przez 20 lat na depresję, ośmiesza też w swych opowiadaniach współczesną kulturę terapeutyczną, tendencję do ciągłego psycholog...

David Foster Wallace Ebooki

David Foster Wallace urodził się w 1962 roku. To amerykański pisarz, autor opowiadań, esejów, wykładowca akademicki i prowadzący zajęcia z kreatywnego pisania. Wallace uznawany jest za jednego z najważniejszych amerykańskich pisarzy II połowy XX wieku. Przez wiele lat Wallace zmagał się z depresją. W wieku 46 lat popełnił samobójstwo. Jego przedwczesna śmierć była wielką stratą dla kultury amerykańskiej. Wallace pochodził z rodziny o silnych tradycjach akademickich. Jego ojciec był profesorem filozofii na Uniwersytecie Illinois, a matka profesorem angielskiego w Parkland College. Wallace studiował w Amherst College, następnie ukończył University of Arizona. Po obronieniu pracy magisterskiej na kierunku kreatywnego pisania, podjął się studiów podyplomowych na Uniwersytecie Harvarda.

Kariera literacka Davida Fostera Wallace'a

David Foster Wallace jest autorem kilkudziesięciu opowiadań oraz kilku powieści, zbiorów esejów i zbiorów opowiadań. W 1987 roku ukazała się jego debiutancka powieść „The Broom of the System”. W 1996 roku swoją premierę miała najbardziej znana powieść amerykańskiego pisarza – „Infinite Jest”. Powieść została uznana przez magazyn „Time” za jedną ze 100 najważniejszych książek wydanych między 1923 a 2005 rokiem. Za swoją twórczość David Foster Wallace był wielokrotnie wyróżniany prestiżowymi nagrodami literackimi i kulturalnymi. W latach 1997-2002 był stypendystą Fundacji Johna D. i Catherine T. MacArthurów. Otrzymał m.in. Nagrodę im. Agi Khana, Salon Book Award for Fiction, Nagrodę Literacką Lannan czy Whiting Award. Za nieukończoną powieść „Blady Król” otrzymał nominację do Nagrody Pulitzera, jednego z najważniejszych wyróżnień dziennikarsko-kulturalnych w Stanach Zjednoczonych.

W Polsce, nakładem Wydawnictwa W.A.B., ukazały się cztery książki Davida Fostera Wallace'a – zbiór opowiadań „Niepamięć”, nieukończona powieść „Blady król”, zbiór esejów i rozważań „Rzekomo fajna rzecz, której nigdy nie zrobię” oraz „Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi”.

W 2015 roku ukazała się po polsku pierwsza książka Wallace’a – „Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi”. To zbiór bardzo nietypowych opowieści pełnych ironicznego humoru i groteskowych postaci. Bohaterami są tutaj Amerykanie przełomu XX i XX wieku. Większość z nich to egocentryczni, płytcy, prości i pogubieniu ludzie, którzy nie potrafią tworzyć i utrzymać zdrowych relacji. Wallace napisał tę książkę z perspektywy osoby, która przez ponad dwadzieścia lat zmagała się z depresją. W „Krótkich wywiadach z paskudnymi ludźmi” autor bardzo krytycznie wypowiada się na temat współczesnej kultury terapeutycznej oraz niepotrzebnego doszukiwania się wszystkich źródeł problemów w traumach z dzieciństwa. „Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi” to napisana w eksperymentalnej formie książka, w której Wallace często posługuje się przypisami i jednostronnymi dialogami.

W 2016 roku na polskim rynku ukazało się tłumaczenie zbioru esejów pt. „Rzekomo fajna rzecz, której nigdy więcej nie zrobię”. To niezwykle szczera, gorzka i wnikliwa analiza płytkości intelektualnej, którą oferuje telewizja. David Foster Wallace w miażdżący sposób krytykuje dorobek Davida Lyncha, w brawurowy sposób relacjonuje szkolne mistrzostwa sportowe oraz w niezwykle ironiczny sposób pisze o tygodniowym rejsie luksusowym liniowcem na Karaiby. „Rzekomo fajna rzecz, której nigdy więcej nie zrobię” to zbiór siedmiu esejów, w których David Foster Wallace żongluje stylami, słowami i tematami. Jego teksty są pełne intelektualnych zabaw słownych, ciętego humoru oraz niebywałej erudycji. Wallace udowadnia, że nie radzi sobie znakomicie nie tylko jako prozaik, ale również jako eseista.

W 2017 roku na polskim rynku ukazał się zbiór opowiadań Wallace'a. Amerykański pisarz był niezwykłym stylistą oraz wnikliwym obserwatorem, dzięki czemu jego opowiadania są nie tylko znakomicie napisane, ale również szalenie ciekawe. Wallace z chirurgiczną precyzją dekonstruuje psychikę swoich bohaterów, którzy uwikłani są w problemy i absurdy współczesnego, konsumpcyjnego świata.

W 2019 roku na polskim rynku ukazało się tłumaczenie niedokończonej powieści Wallace'a pt. „Blady król”. Tematem książki, którą autor pisał przez blisko dziesięć lat, jest śmiertelna nuda. Bohaterów powieści łączy jedno – spotykają się w wypełnionym papierami biurze Izby Rozliczeń Skarbowych. Jak w horrorze każdy dzień wygląda tutaj tak samo. Setki formularzy, stosy dokumentów, zeznań podatkowych, które niczym w fabryce przechodzą przez ręce urzędników. Ludzka praca do złudzenia przypomina pracę maszyny. W tej potwornej monotonii nawet zgon przy biurku pozostaje niezauważony i nie robi na nikim praktycznie żadnego wrażenia. Za powieść „Blady król” David Foster Wallace otrzymał nominację do Nagrody Pulitzera.

Książki Davida Fostera Wallace’a na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Davida Fostera Wallace’a w formie ebooka i papierowej. Dostępne są następujące tytuły: zbiór opowiadań „Niepamięć”, zbiór esejów i rozważań „Rzekomo fajna rzecz, której nigdy więcej nie zrobię”, „Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi” oraz nieukończona powieść pt. „Blady król”.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.