"W świecie cyferek" to książka przeznaczona dla 5- i 6-latków. Zawarte w niej zadania, zagadki i łamigłówki zapoznają dziecko z poszczególnymi cyframi. Rozwijają umiejętności związane z opanowaniem sztuki liczenia, wykonywaniem prostych operacji matematycznych, porównywaniem i klasyfikowaniem. Pozwalają też utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę. Ćwiczenia zachęcające dziecko do przedstawienia tego, co widzi na obrazku, mają na celu przede wszystkim doskonalenie zdolności kojarzen...
Chcę się uczyć z małą szkołą!
Seria 1 2 3... A B C... to atrakcyjne pozycje edukacyjne na początek przygody z nauką.
Z tym zeszytem dziecko poznaje cyferki i proste operacje matematyczne, a następnie utrwala zdobyte umiejętności za sprawą:
– wesołych ćwiczeń dostosowanych do wieku i zainteresowań,
– barwnych naklejek (zestaw obejmuje aż 48 sztuk!),
–wielu zabawnych rysunków.
„Czary-mary paluszkami” to ciekawy pomysł twórczej zabawy zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Materiał, podzielony na cztery części według stopnia trudności, zawiera propozycje różnych obrazków, które można wykonać, odbijając opuszki palców albo fragmenty dłoni. Pokazujemy krok po kroku, jak wyczarować na przykład rybki, motyle, wróżki, bociana czy smoka. Wystarczą zwykłe akwarele lub tempery, a do wykończenia dzieła – kredki i pisaki.
W świecie bajek to fascynująca opowieść, która wprowadza w świat bajkowych bohaterów, których kochają dzieci niemal w całej Europie. Kluczem do odnalezienia brakujących w każdej scenie dwóch elementów lub postaci jest barwna i wciągająca fabuła, na podstawie której mały badacz szuka, odkrywa i poznaje bajkowy świat. Pomagają mu w tym szczegółowe ilustracje oraz krótkie, ale rzetelne opisy zamieszczone na marginesach. Dodatkowym atutem tego opracowania są znakomicie komponując...
Zabawy z Filipkiem to atrakcyjna, wyjątkowa książka edukacyjna przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wyróżnia się spośród innych pozycji tego typu bogactwem i różnorodnością zaprezentowanych zadań. Zebrane w niej propozycje dają możliwość wykorzystania wielu różnorodnych technik plastycznych - wykonywania prac przestrzennych z tektury, kopiowania na kalce, korzystania z papieru kolorowego i samoprzylepnego. Zachęcają dziecko do wykorzystania takich narzędzi pracy jak...
Wystarczy kalka, naklejki i odrobina wyobraźni, by wyczarować prawdziwe arcydzieło!
Z „Kalkomanią” skomponujesz swoją ilustrację, dowolnie łącząc i odbijając fragmenty rysunków, które później możesz pokolorować według własnego pomysłu. Ćwiczenia przygotował doświadczony pedagog wychowania przedszkolnego.
Unikatowa pozycja na rynku.
Chcę się uczyć z małą szkołą!
Seria 1 2 3... A B C... to atrakcyjne pozycje edukacyjne na początek przygody z nauką.
Z tym zeszytem dziecko poznaje cyferki i proste operacje matematyczne, a następnie utrwala zdobyte umiejętności za sprawą:
– wesołych ćwiczeń dostosowanych do wieku i zainteresowań,
– barwnych naklejek (zestaw obejmuje aż 48 sztuk!),
–wielu zabawnych rysunków.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.