Bony podarunkowe na Święta

Edyta Żemła Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Armia w ruinie, Książka | Edyta Żemła

    Lektura tej książki powinna nas poważnie zaniepokoić. Jesteśmy państwem przyfrontowym, a wysocy rangą oficerowie oceniają stan polskiej armii jako katastrofalny. Przez osiem lat karmieni byliśmy propagandą sukcesu przez Macierewicza i Błaszczaka o trzystutysięcznej armii, wyposażeniu wojska w najnowocześniejszy sprzęt. Autorka, najlepsza ekspertka wojskowa wśród dziennikarzy, powiedziała: sprawdzam. Dzięki swoim unikatowym kontaktom dotarła do kilkudziesięciu generałów, dowód...

    Promocja
    okładka Jesteśmy na progu wojny, Książka | Waldemar Skrzypczak, Edyta Żemła

    Jak mówią amerykańscy dowódcy, nasz kraj może stać się center of gravity, czyli centrum wysiłku, z jednej strony dla NATO, z drugiej dla Rosji. Rosja ma świadomość tego, że jej wojska będą musiały iść przez Polskę w marszu na zachód. Wie też, że jako Państwo suwerenne będziemy się bronić zawsze, niezależnie od tego, czy NATO nam pomoże, czy nie. To zaś oznacza, że Rosjanie będą tu bezwzględnie niszczyć i palić wszystko, co stanie im na drodze. Sojusz musi sobie uzmysłowić, że...

    Promocja
    okładka Zdradzeni, Książka | Edyta Żemła

    Nie jesteśmy mordercami, tylko żołnierzami – powtarzali podczas śledztwa oskarżeni o ludobójstwo żołnierze. Jednak śledczy już˙ wtedy, bez wyroku sądu, wiedzieli swoje. Nie słuchali wyjaśnień´. Nie chcieli zrozumieć´, co chcą im przekazać´ żołnierze, gdy opowiadają o wojnie partyzanckiej, talibach, niesprawnym sprzęcie, który dostali, braku rozpoznania wywiadowczego. Mur niechęci po stronie zespołu wojskowych prokuratorów stawał się? coraz grubszy. A żołnierze znaleźli się w ...

Edyta Żemła Książki

Edyta Żemła to jedna z czołowych polskich dziennikarek specjalizujących się w tematyce wojskowej. Od lat związana z portalem Onet, na którym regularnie publikuje artykuły analizujące bieżące wydarzenia militarne i polityczne. Jej dziennikarska kariera to nie tylko blog i artykuły – Żemła była korespondentką wojenną w Afganistanie, co znacząco wpłynęło na jej spojrzenie na konflikty zbrojne i problemy, z którymi borykają się żołnierze na froncie. Chcesz sięgnąć po książki Edyty Żemły? Zdecydowanie warto – zobacz, co znajdziesz w Woblink.

Edyta Żemła – książki i najważniejsze publikacje 

Jednym z najważniejszych osiągnięć w karierze Żemły jest bezwzględnie książka Zdradzeni, w której obnaża kulisy sprawy Nangar Khel, jednej z najgłośniejszych afer wojskowych w Polsce. Autorka przedstawiła brutalną prawdę o manipulacjach politycznych, które miały miejsce za kulisami tego skandalu – wszystko w oparciu o rzetelne źródła i wywiady ze świadkami. 

Żemła jest również autorką kilku innych ważnych książek, w tym Armia w ruinie. To tytuł, w którym publicystka ostrzega przed dramatycznym stanem polskiej armii i wskazuje na to, kto, kiedy i dlaczego odpowiada za stan, w którym jest polska armia – przede wszystkim za to, że nawet nie jesteśmy w stanie określić czy Polska ma jeszcze zdolności bojowe. Wszystko napisane ze wsparciem ekspertów Biura Bezpieczeństwa Narodowego, a nawet współpracowników prezydenta. Kolejny tytuł to Jesteśmy na progu wojny, rozmowa z gen. Waldemarem Skrzypczakiem, a pośrednio książka analizująca zagrożenia, jakie mogą nas czekać w kontekście międzynarodowym. Każda z tych pozycji jest dowodem na ogrom wiedzy i zaangażowanie Edyty Żemły w tematykę obronności.

Edyta Żemła – e-booki i audiobooki, po które warto sięgnąć

Twórczość Edyty Żemły to niezwykle ważne źródło informacji o stanie polskiej armii i wyzwaniach, jakie stoją przed naszym krajem, a przy tym pełne pasji i zaangażowania dziennikarstwo warte naśladowania. Digitalowe książki Żemły – ebooki – są doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą zgłębić tematykę wojskową bez konieczności noszenia papierowych wydań. Czytaj i edukuj się w dowolnym miejscu i czasie.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.