Elżbieta Janikowska Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Madzia i Jacek, Książka | Elżbieta Janikowska

    "Madzia i Jacek" to powieść dla dzieci, przede wszystkim w wieku 7-10 lat. Główni bohaterowie są rodzeństwem. Jacek już chodzi do szkoły i opiekuje się swoją młodszą o kilka lat siostrą. W pewnym momencie swych przygód trafiają do barwnej krainy sympatycznych stworków, w której Madzia, nieoczekiwanie, zostaje księżniczką.....

    Promocja
    okładka Stacja docelowa, Książka | Elżbieta Janikowska

    Książka zawiera opowiadania przede wszystkim skierowane do ludzi młodych, ale z pewnością z zainteresowaniem będą ją czytać również osoby dorosłe. Są to teksty o miłości, którą przeżywamy niezależnie od tego czy mamy lat -naście czy -dziesiąt. Nie zabrakło wśród nich m.in. opowieści, a raczej bajki dla ludzi, którzy coś w życiu utracili, a jednak podnoszą się i idą dalej. "Bajka o wiewióreczce Rózi" została napisana specjalnie dla Amazonek z Białostockiego Centrum Onkologii, ...

    Promocja
    okładka Prawdziwy książę, Książka | Elżbieta Janikowska

    Książka jest zbiorem pięciu baśni o różnej tematyce. Elżbieta Janikowska jest autorką kilku książek dla dzieci i uznanym pedagogiem w zakresie bajkoterapii.

    Promocja
    okładka Franek Bałaganek i inne bajki, Książka | Elżbieta Janikowska

    Kolorowo ilustrowane bajki dla dzieci. Autorka - doświadczony pedagog i nauczyciel - posiada w swym dorobku kilka książek o znaczących wartościach edukacyjnych. Jest też laureatką ogólnopolskiego konkursu z 2011 r. pod nazwą "Blogowe bajki".

    Promocja
    okładka Dziura w płocie, Książka | Elżbieta Janikowska

    Asia ma 10 lat i bardzo przeżywa rozwód rodziców. Przeprowadza się z mamą na wieś do babci i tam znajduje dziurę w płocie, a po drugiej stronie płotu dziewczynka odkrywa świat i ludzi mających podobne problemy, co ona. Poznaje też Fryderyka, który, tak jak Asia, nie zawsze potrafi zrozumieć trudnych decyzji dorosłych. "Dziura w płocie" to książka nie tylko dla dzieci, które mają problemy rodzinne, ale polecam ją również rodzicom, którzy uwikłani są we wzajemne spory i kłótnie...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.