Zeszyt ćwiczeń Mit links! przeznaczony do klasy 7 składa się z pięciu rozdziałów: Hallo!, Taschengeld, Schule, Meine Welt i Familie, dzięki którym uczeń może utrwalić i usystematyzować słownictwo oraz struktury gramatyczne wprowadzone w podręczniku Mit links! do klasy 7. W zeszycie znajdują się ćwiczenia leksykalno-gramatyczne uwzględniające materiał z podręcznika. Różnorodne zadania pomagają rozwijać sprawności językowe, gwarantują systematyczny trening i utrwalenie treści ...
Podręcznik Mit links! do klasy 7 składa się z pięciu rozdziałów: Hallo!, Taschengeld, Schule, Meine Welt i Familie, które wprowadzają i pozwalają utrwalić słownictwo opisane w nowej podstawie programowej. Każdy rozdział dzieli się na sześć lekcji, w których uczeń znajdzie nowy materiał oraz stałe elementy. Na końcu rozdziału umieszczono sekcję Kommunikationslink, złożoną z dwóch części: Wortschatzkiste – zestawienie słów wraz z tłumaczeniami oraz Nützliche Wendungen – zestawi...
Kurs do nauki języka niemieckiego w gimnazjum:
Dla uczniów rozpoczynających naukę języka niemieckiego w wymiarze 2 godzin tygodniowo.
Rozwija umiejętności niezbędne do poprawnej komunikacji w sytuacjach życia codziennego.
Składa się z 3 tomów, każdy tom jest przeznaczony na 1 rok nauki.
Zapewnia przygotowanie do egzaminu na poziomie podstawowym.
Podręcznik przeznaczony do kształcenia ogólnego do nauczania języka niemieckiego w szkole ponadgimnazjalnej.
Numer dopuszczenia: 451/3/2012.
Minirepetytorium zawiera:
arkusz maturalny
portfolio maturalne
zbiór dodatkowych zadań
tabele gramatyczne
transkrypcję tekstów do zadań na rozumienie ze słuchu
Zeszyt ćwiczeń to integralna część kursu niezbędna do przećwiczenia i utrwalenia materiału z podręcznika.
Każdej stronie z podręcznika odpowiadają dwie strony zadań w zeszycie ćwiczeń.
Oprócz materiału utrwalającego i zadań gramatycznych o stopniowanej trudności, w zeszycie ćwiczeń znajdują się także dodatkowe sekcje powtórzeniowe oraz gramatyczne.
Mit links! to sprawdzony kurs do języka niemieckiego dla uczniów klas VII-VIII, który zapewnia 100% realizacji nowej podstawy programowej dla drugiego języka obcego.Składa się z 2 tomów rocznych umożliwiających pracę z grupami rozpoczynającymi naukę języka niemieckiego w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Każdy podręcznik zawiera 5 rozdziałów tematycznych po 7 lekcji każdy.- Przejrzysty układ 1 strona=1 lekcja ułatwia wartkie prowadzenie lekcji i oszczędza czas na przygotowanie do...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.