Szorstka i brutalna, ale równocześnie poetycka i pięknie namalowana opowieść osadzona w zamieszkałych przez czarownice i inne magiczne istoty Appalachach. W drugim tomie przygód tajemniczego wędrowca o imieniu Rondell poznajemy między innymi genezę jego przyjaźni z niedźwiedzicą Lucille i historię spotkania z mitycznym stworzeniem o nazwie Tailypo.Eric Powell to mistrz łączenia horroru, baśni i amerykańskiego folkloru z charakterystycznym dla siebie wisielczym humorem. A wszy...
Szorstka i brutalna, ale pięknie namalowana baśniowa opowieść fantasy osadzona w, zamieszkałych przez czarownice i inne magiczne istoty, Apallachach. Eric Powell to twórca jednej z najbardziej rozpoznawalnych serii we współczesnym komiksie - The Goon. Zamiłowanie i głęboka znajomość amerykańskiego folkloru pozwala tworzyć Powellowi wspaniałe, czasem straszne, czasem zabawne, ale zawsze niezwykle wyraziste historie. Hillbilly jest tego najlepszym dowodem.
Gdy w listopadzie 1957 roku na jaw wyszły niewyobrażalne zbrodnie Eda Geina, opowieść o hienie cmentarnej z Wisconsin zawładnęła zbiorową wyobraźnią niczym potężny mit. Do popkultury przedostał się pod postacią Normana Batesa z Psychozy, Leatherface’a z Teksańskiej masakry piłą mechaniczną oraz Buffalo Billa z Milczenia owiec. Ale ten pozornie dobroduszny rolnik z miasteczka Plainfield był tak obłąkany, że przerastał każde ze swoich wcieleń kinowych. Oparta na pieczołowicie...
Ernie Ray Clementine - wulgarny półanalfabeta i uzależniony od narkotyków członek motocyklowego gangu przypadkiem zostaje najpotężniejszym superszpiegiem na świecie. Nowy tytuł od Ricka Remendera wspartego tym razem przez cały poczet najwybitniejszych współczesnych rysowników (w tym Erica Powella i Wesa Craiga). Myśleliście, że "Deadly Class" jest bezkompromisowe? Poczekajcie na '"Szumowinę".
Strach i nędza panoszą się po ulicy Pokątnej. Umiera stary przyjaciel i sojusznik Goona, do miasta wraca Labrazio — zaprzysięgły wróg naszego bohatera. Tytułowy Zbir zaczyna podejrzewać, że przyjdzie mu zmierzyć się z czymś dużo mroczniejszym i znacznie bardziej zabójczym niż wszystko, z czym miał do czynienia do tej pory.
Tajemniczy gracz wkracza na przestępczą scenę miasta i bierze na cel przedsięwzięcia naszego głównego bohatera – przejmuje dostawy, likwiduje kontakty, nastawia wrogo dotychczasowych przyjaciół. Goon z całych sił stara się utrzymać kontrolę nad sytuacją ale jego myśli zatruwają wspomnienia z przeszłości…
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.