Ewa Ornacka Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Pajęczyna strachu, Audiobook | Ewa Ornacka, Katarzyna Szymczyk-Majchrzak

    Historia ściganej przez mafię dziewczyny, która – chcąc przeżyć – musi zmienić nie tylko tożsamość... Dwie młode Polki pracujące dorywczo na przedmieściach Berlina, przypadkowo stają się świadkami zabójstwa biznesmena. Jedna z nich zostaje złapana przez sprawców, trafi a do domu publicznego kontrolowanego przez groźny gang. Druga ma więcej szczęścia: ucieka z miejsca zbrodni i wraca do Polski. Chce zrobić wszystko, by odnaleźć i uwolnić przyjaciółkę. Przestępcy mają swoje pow...

    Promocja
    okładka Tajemnice zbrodni, Audiobook | Ewa Ornacka

    Wstrząsające zabójstwa, dramatyczne śledztwa, sprawiedliwość po latach. Te zbrodnie były wyrzutem sumienia polskiej policji, bezsilnej wobec nieuchwytnych sprawców. Wyzwaniem rzuconym ekipom kryminalnym przez zabójców. Spędzały sen z powiek nawet najbardziej doświadczonym śledczym. Na przełom w śledztwie trzeba było czekać nawet lata. O rozwikłaniu tajemnicy zbrodni decydował niewiarygodny splot wydarzeń, łut szczęścia lub pozornie błaha rzecz, na przykład wiejska plotk...

Ewa Ornacka Audiobooki

Ewa Ornacka jest polską dziennikarką śledczą i scenarzystką, autorką reportaży telewizyjnych, filmów dokumentalnych oraz książek o rodzimej mafii oraz kulisach pracy organów ścigania. To ona jako pierwsza dotarła do Masy, najpilniej strzeżonego przez policję świadka koronnego, i namówiła go do wystąpienia przed kamerą. Dziennikarka znana jest z napisanego wspólnie z Piotrem Pytlakowskim „Alfabetu mafii”, a także „Pajęczyny strachu” czy „Tajemnic zbrodni”. Ornacka jest z wykształcenia pedagożką, rozpoczęła pracę dziennikarską w latach 90. w „Głosie Szczecińskim”. W kolejnych latach związana była z tygodnikiem „Wprost”, a jej teksty ukazywały się także w czasopismach „Prawo i Życie”, „Newsweek Polska”, magazyn „Śledczy” czy „Uważam Rze”. Ewa Ornacka jest także współautorką scenariusza serialu „Skazana” emitowanego w TVP, w którym główną rolę zagrała Agata Kulesza, a dla którego podstawą jest jej książka „Skazane na potępienie”.

Ewa Ornacka – „Alfabet mafii”

W 2004 roku na polskim rynku wydawniczym ukazała się pierwsza książka, której współtwórczynią była Ewa Ornacka, czyli „Alfabet mafii”. Po raz pierwszy w Polsce w formie książki reporterskiej opowiadano o kulisach krajowej przestępczości zorganizowanej. „Alfabet mafii” stworzyli dziennikarze, którzy brali udział w serialu dokumentalnym TVP pod tym samym tytułem. Reportaż ten opowiada historie słynnych polskich mafiosów. Znajdują się tam wyjątkowe wywiady z bandytami przedstawiające ich motywacje, losy, fascynacje, stanowiąc wyjątkową możliwość wejrzenia w gangsterski półświatek. „Alfabet mafii” autorstwa Ewy Ornackiej i Piotra Pytlakowskiego miał swoją kontynuację w postaci „Nowego alfabetu mafii”, czyli poszerzonej wersji oryginału, opisującej historie gangów terroryzujących Polskę w latach 90. „Nowy alfabet mafii” znajdziecie na Woblink jako ebooka oraz książkę papierową.

„Tajemnice zbrodni”

Wśród wielu książek autorstwa Ewy Ornackiej poczesne miejsce zajmują „Tajemnice zbrodni”. Opisują one zbrodnie, wobec których polska policja pozostawała bezsilna, a na przełomy w nich trzeba było czekać całe lata. Niewiarygodne przypadki i sploty wydarzeń, łuty szczęścia czy przypadkowe odkrycia sprawiły, że niespodziewanie tajemnice mogły zostać rozwiązane. Niekiedy pomagał upływ czasu, wraz z którym pojawiały się nowe odkrycia naukowe, dzięki którym stare dowody mogły zostać przeanalizowane w nowym świetle. „Tajemnice zbrodni” to reporterska rekonstrukcja prac śledczych od początku na miejscu zabójstwa aż do samego końca, do schwytania mordercy. Pokazuje zwroty akcji, które nie sposób odnaleźć w procesie sądowym, emocje policjantów, prokuratorów i śledczych, a także ich godną podziwu determinację. „Tajemnice zbrodni” Ewy Ornackiej znajdziecie na Woblink jako ebook lub audiobook.

Inne książki Ewy Ornackiej w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czekają na Was takie dzieła autorstwa Ewy Ornackie jak „Wojny kobiet”, „Pajęczyna strachu”, „Zrozumieć zbrodnię”, „Wrobiony w dożywocie” (dzięki przeprowadzonemu tu śledztwu z więzienia wyszedł człowiek, który spędził w nim 20 lat po niesłusznym skazaniu) czy „Skazane na potępienie”. Reportaże Ornackiej dostępne są na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.