Ewa Ornacka Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Zrozumieć zbrodnię, Ebook | Ewa Ornacka

    Rozejrzyj się wokół siebie. Czy widzisz ludzi, którzy są skłonni do popełniania przestępstw? Uwierz, mógłbyś się zdziwić, wiedząc, do czego są zdolni... Dlaczego z pozoru normalni ludzie torturują, gwałcą i mordują? Jak to możliwe, że troskliwi rodzice przed odebraniem sobie życia zabijają własne dzieci? Co sprawia, że szefowie o psychopatycznych skłonnościach zamieniają pracownika w niewolnika? I co robić, by nie stać się ofiarą. Czy w ogóle można się przed tym ustrzec?...

    Promocja
    okładka Skazana, Ebook | Ewa Ornacka

    Prawdziwa historia byłej sędzi, która trafiła do najcięższego więzienia dla kobiet. Na motywach niniejszej książki (wydanej przez REBIS w 2018 roku pod tytułem Skazane na potępienie) powstał scenariusz serialu Skazana dla Player z Agatą Kuleszą w roli głównej. Zakład Karny nr 1 dla Kobiet w Grudziądzu jest jak Alcatraz. Jego mury skrywają tajemnice, które zwykle nie przedostają się do świata ludzi wolnych. Wiele spośród osadzonych tam kobiet znamy z pierwszych stron gazet...

    Promocja
    okładka Po tamtej stronie. Dlaczego zmarli powracają..., Ebook | Ewa Ornacka

    Zadziwiające zjawiska, budzące dreszcz doświadczenia - tajemnice życia po śmierci. Autorka, znana dziennikarka śledcza opisująca świat mafii, po śmierci krewnego, który został zamordowany, doświadczyła niemożliwych do racjonalnego wytłumaczenia zdarzeń. Początkowe niedowierzanie i zwątpienie wkrótce ustąpiły zawodowej ciekawości i postanowiła poszukać osób, które podobnych zjawisk doświadczają na co dzień i potrafią je zdefiniować. Zwykli ludzie mówią o nich medium lub jasn...

    Promocja
    okładka Pajęczyna strachu, Ebook | Ewa Ornacka, Karolina Szymczyk-Majchrzak

    Dwie młode Polki pracujące dorywczo na przedmieściach Berlina, przypadkowo stają się świadkami zabójstwa biznesmena. Jedna z nich zostaje złapana przez sprawców, trafi a do domu publicznego kontrolowanego przez groźny gang. Druga ma więcej szczęścia: ucieka z miejsca zbrodni i wraca do Polski. Chce zrobić wszystko, by odnaleźć i uwolnić przyjaciółkę. Przestępcy mają swoje powody, aby ją ścigać. Nie tylko dlatego, że widziała ich twarze. W torbie, którą dziewczyna przypadkowo ...

    Promocja
    okładka Tajemnice zbrodni, Ebook | Ewa Ornacka

    Te zbrodnie były wyrzutem sumienia polskiej policji, bezsilnej wobec nieuchwytnych sprawców. Wyzwaniem rzuconym ekipom kryminalnym przez zabójców. Spędzały sen z powiek nawet najbardziej doświadczonym śledczym. Na przełom w śledztwie trzeba było czekać nawet lata. O rozwikłaniu tajemnicy zbrodni decydował niewiarygodny splot wydarzeń, łut szczęścia lub pozornie błaha rzecz, na przykład wiejska plotka, albo zwykły szyld reklamowy. Także czas, który zwykle zaciera ślady zbrodni...

Ewa Ornacka Ebooki

Ewa Ornacka jest polską dziennikarką śledczą i scenarzystką, autorką reportaży telewizyjnych, filmów dokumentalnych oraz książek o rodzimej mafii oraz kulisach pracy organów ścigania. To ona jako pierwsza dotarła do Masy, najpilniej strzeżonego przez policję świadka koronnego, i namówiła go do wystąpienia przed kamerą. Dziennikarka znana jest z napisanego wspólnie z Piotrem Pytlakowskim „Alfabetu mafii”, a także „Pajęczyny strachu” czy „Tajemnic zbrodni”. Ornacka jest z wykształcenia pedagożką, rozpoczęła pracę dziennikarską w latach 90. w „Głosie Szczecińskim”. W kolejnych latach związana była z tygodnikiem „Wprost”, a jej teksty ukazywały się także w czasopismach „Prawo i Życie”, „Newsweek Polska”, magazyn „Śledczy” czy „Uważam Rze”. Ewa Ornacka jest także współautorką scenariusza serialu „Skazana” emitowanego w TVP, w którym główną rolę zagrała Agata Kulesza, a dla którego podstawą jest jej książka „Skazane na potępienie”.

Ewa Ornacka – „Alfabet mafii”

W 2004 roku na polskim rynku wydawniczym ukazała się pierwsza książka, której współtwórczynią była Ewa Ornacka, czyli „Alfabet mafii”. Po raz pierwszy w Polsce w formie książki reporterskiej opowiadano o kulisach krajowej przestępczości zorganizowanej. „Alfabet mafii” stworzyli dziennikarze, którzy brali udział w serialu dokumentalnym TVP pod tym samym tytułem. Reportaż ten opowiada historie słynnych polskich mafiosów. Znajdują się tam wyjątkowe wywiady z bandytami przedstawiające ich motywacje, losy, fascynacje, stanowiąc wyjątkową możliwość wejrzenia w gangsterski półświatek. „Alfabet mafii” autorstwa Ewy Ornackiej i Piotra Pytlakowskiego miał swoją kontynuację w postaci „Nowego alfabetu mafii”, czyli poszerzonej wersji oryginału, opisującej historie gangów terroryzujących Polskę w latach 90. „Nowy alfabet mafii” znajdziecie na Woblink jako ebooka oraz książkę papierową.

„Tajemnice zbrodni”

Wśród wielu książek autorstwa Ewy Ornackiej poczesne miejsce zajmują „Tajemnice zbrodni”. Opisują one zbrodnie, wobec których polska policja pozostawała bezsilna, a na przełomy w nich trzeba było czekać całe lata. Niewiarygodne przypadki i sploty wydarzeń, łuty szczęścia czy przypadkowe odkrycia sprawiły, że niespodziewanie tajemnice mogły zostać rozwiązane. Niekiedy pomagał upływ czasu, wraz z którym pojawiały się nowe odkrycia naukowe, dzięki którym stare dowody mogły zostać przeanalizowane w nowym świetle. „Tajemnice zbrodni” to reporterska rekonstrukcja prac śledczych od początku na miejscu zabójstwa aż do samego końca, do schwytania mordercy. Pokazuje zwroty akcji, które nie sposób odnaleźć w procesie sądowym, emocje policjantów, prokuratorów i śledczych, a także ich godną podziwu determinację. „Tajemnice zbrodni” Ewy Ornackiej znajdziecie na Woblink jako ebook lub audiobook.

Inne książki Ewy Ornackiej w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czekają na Was takie dzieła autorstwa Ewy Ornackie jak „Wojny kobiet”, „Pajęczyna strachu”, „Zrozumieć zbrodnię”, „Wrobiony w dożywocie” (dzięki przeprowadzonemu tu śledztwu z więzienia wyszedł człowiek, który spędził w nim 20 lat po niesłusznym skazaniu) czy „Skazane na potępienie”. Reportaże Ornackiej dostępne są na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.