Aris to młody pieśniarz, obdarzony niezwykłym talentem przekazywania emocji poprzez muzykę. Nie robi tego dla pieniędzy ani sławy – robi to, bo to kocha i sprawia mu to niewymowną radość. Jednak pewnego dnia zjawia się dziwny człowiek, który przeraża go samym widokiem... A co gorsza, ten człowiek ma wobec niego niecne zamiary.
Okrągłe pięćdziesiąte urodziny Katarzyny niosą ze sobą pasmo zdarzeń, których nie spodziewał się nikt. Obie jej córki będą musiały zmierzyć się z prawdą o sobie samych, a także ludziach ich otaczających. Rodzinna tajemnica, skrywana od lat, nagle ujrzy światło dzienne, a razem z nią magia...
Alternatywną przyszłość mogą budować nie tylko ludzie. Zbiór opowiadań Ewy Siarkiewicz to międzyrasowe intrygi, morderstwa i rozterki okraszone odrobiną magii – niezależnie od miejsca w hierachii społecznej – od chłopa po prezydenta, tutaj naprawdę każdy może zmienić losy wszechświata... Zbiór wybranych odpowiadań autorstwa Ewy Siarkiewicz: "Nic oprócz pieśni", "Puszka Pandory", "Rezerwuar", "Szczęśliwego Nowego Roku", "Pocałunek śmierci".
Druga książka traktująca o perypetiach trzydziestoletniej Adeli, której życie zmieniło się całkowicie. Porzuciwszy męża związała się z nowym mężczyzną, Gabrielem, któremu nie do końca jednak ufa. Wszystko wynika z jej braku pewności siebie, której nie potrafi nabyć, zupełnie nie ufając człowiekowi, którego kocha. Wpada na specyficzny plan, aby sprawdzić miłość Gabriela, a bardzo chętnie pomoże jej zaprzyjaźniona wróżka. "Kuźnia głupców" jest kontynuacją losów Adeli z "Kuźni n...
Adela to trzydziestoletnia dziennikarka, której życie wygląda tak, jak życie wielu Polek – mąż nie poświęca jej wystarczająco dużo czasu, traktując jak dodatek do swojego, przysłoniętego przez karierę, życia. Brak szacunku i poczucia celu to coś, co odczuwa na co dzień. Jednak wszystko może się zmienić dzięki wizycie u tajemniczej wróżki i poznaniu jeszcze bardziej tajemniczego mężczyzny. O dalszych losach Adeli możecie przeczytać w "Kuźni głupców".
Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.
Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.
Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.
To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.
Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.
To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.